המינהל האזרחי: יותר ערבים מיהודים בין הירדן לים

סגן מתאם הפעולות בשטחים גיא גולדשטיין חשף את הנתון במהלך דיון ועדת החוץ והביטחון ועורר את זעמו של יו"ר הועדה אבי דיכטר: "שום סקר דמוגרפי לא מסוגל להציג בתוך 25 שנה גידול של פי 3 באוכלוסיה"

צילום: נעם ריבקין פנטון // אבי דיכטר

סגן מתאם הפעולות בשטחים גיא גולדשטיין עורר הבוקר (שני) סערה בישיבת וועדת החוץ והביטחון כשטען כי האוכלוסייה הפלשתינית ביו"ש גדלה ממיליון לשלושה מיליון נפש ולעומת זאת האוכלוסייה היהודית גדלה מ-100 ל-400 אלף נפש. 

הנתונים לא היו מקובלים על חברי הוועדה. יו"ר הועדה ח"כ אבי דיכטר (הליכוד) אמר כי ''שום סקר דמוגרפי לא מסוגל להציג בתוך 25 שנה גידול של פי 3 באוכלוסיה. ממיליון לשלושה מיליון אין דרך לעשות זאת. צמיחה כזו יכולה לעניין את שיאי גינס''. 

ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) אמר כי "הדיווח של סגן מתאם הפעולות בשטחים, על חמישה מיליון פלשתינים  מתוכם שלושה מיליון ביו"ש ושני מיליון בעזה, אינו מדוייק". לדבריו "המתאם לא מילא את אחריותו לספור ולדעת כמה פלשתינים יש ביו"ש או לפחות בשטחי סי שבאחריותו והוא מסתמך על דיווחי הרשות הפלשתינית בלבד. הרשות הפלשתינית משקרת וסופרת גם את 317 אלף תושבי מזרח ירושלים. הרש"פ אינה מדווחת על נפטרים וכך הוגש לוועדת החוץ והביטחון מסמך לפיו בעשור האחרון נולדו ביו"ש פי עשר ערבים ממה שנפטרו".

גולדשטיין אף הוסיף לגבי המנהל האזרחי: ''המנהל האזרחי לאורך השנים במגמת צמצום מתמשכת מבחינת המשאבים לצורך ביצוע משימותיו. אחרי הסכם אוסלו היה צמצום הן בתקציב והן בכוח האדם. יש פיחות זוחל בכוח האדם. התקציב עבר פיחות של עשרים מיליונים''. גולדשטיין גם מסר כי לאחר הסכמי אוסלו היו במנהל האזרחי, 250 עובדים ישראלים ו1700 עובדים פלסטינים. כיום יש 200 עובדים ישראלים ו100 פלסטינים.

לדבריו, ''לאחר הסכמי אוסלו תקציב המנהל האזרחי עמד על 286 מיליון ש''ח. לעומת זאת היום התקציב עומד על 170 מיליון ש''ח. בנוגע לאוכלוסיה הפלסטינית ביהודה ושומרון, לדבריו האוכלוסיה הפלסטינית באזור צמחה ממיליון ל3 מיליון, ואילו האוכלוסיה היהודית צמחה ממאה אלף ל400 אלף''.

ח״כ עפר שלח (יש עתיד) אמר כי "הוויכוח על הנתונים הדמוגרפיים שהוצגו היום מופרך. לא צריך את הלמ״ס הפלסטינית. תקראו כל מומחה ישראלי, פרופ ארנון סופר למשל: כולם אומרים שבין הים לירדן מתקיים היום בקושי רוב יהודי, וגם אם מוציאים מהחשבון את 2 מיליון העזתים מתקבלים מספרים שמשמעותם אחת: אם לא ניפרד מהפלסטינים, ישראל לא תוכל להיות יהודית (אם נספח את איו״ש) או דמוקרטית (אם נמשיך לשלוט בהם ללא זכויות). שום ויכוח דמוגרפי לא יכסה על העובדות: היפרדות, או סכנה לקיומו של החזון הציוני".

 

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר