תקציב המדינה: הנכים יצאו מורווחים | ישראל היום

תקציב המדינה: הנכים יצאו מורווחים

המחאה השתלמה: השר כץ נלחם, וזכה לתקציב של 12 מיליארד שקלים - הסכום הגדול ביותר של הרווחה אי פעם • כץ: "נעשה את המיטב לניצול תקציבים יעיל, ונייעל את איכות השירות לאוכלוסיות שהמשרד אמון על רווחתם"
פורסם ב: עודכן ב:
0
  • השר כץ בשעה 02:00 בלשכתו, עם רפרנט הרווחה באגף התקציבים // צילום: לשכת שר הרווחה
    השר כץ בשעה 02:00 בלשכתו, עם רפרנט הרווחה באגף התקציבים // צילום: לשכת שר הרווחה
סגירת התקציב לשנת 2019: משרד הרווחה זכה לתקציב הגדול ביותר אי פעם, עם סכום של 12 מיליארד שקלים. למעשה, תקציב העבודה והרווחה יגדל בעוד 1.24 מיליארד שקלים בשנת 2019: 736 מיליון שקלים בתחום העבודה ו-504 מיליון שקלים בתחום הרווחה. חוק העלאת קצבאות הנכים יעלה ב-2.14 מיליארד שקלים כבר ב-2018, והצמדת הקצבאות לשכר הממוצע במשק, יובאו לאישור הממשלה כבר בישיבתה הקרובה.
אלה עיקרי ההישגים שהביא שר העבודה והרווחה, חיים כץ, לאחר ששר האוצר משה כחלון נענה בשעה 02:00 בלילה לכל בקשותיו של השר כץ. יצוין, כי אגף התקציבים התנגד נחרצות להצמדת קצבאות הנכים לשכר הממוצע במשק, אבל התקפל נוכח איומו של כץ להצביע נגד התקציב.
תוספת התקציב לרווחה תנותב בין היתר לרפורמה מקיפה במכללות הטכנולוגיות, להכשרות מקצועיות וקידום תחום התעסוקה, לבינוי מעונות יום, ולהורדת יוקר המחיה להורים. במקביל היא תוקדש בחלקה לפיתוח שירותים והרחבת תכניות לחיזוק חוסנן החברתי של האוכלוסיות החלשות בישראל. 
תמיכת השר חיים כץ בתקציב המדינה ניתנה לאחר שהאוצר נענה לבקשתו כאמור, והצעת החוק הממשלתית להעלאת קצבאות הנכות, תאושר בישיבת הממשלה הקרובה תוך הצמדת הקצבה לשכר הממוצע במשק ועיגון הפעימות הבאות. "נעשה את המירב והמיטב לניצול תקציבים יעיל, תוך הגברת הפיקוח על קניית השירותים של המשרד במיקור החוץ, ונייעל את איכות השירות לאוכלוסיות שהמשרד אמון על רווחתם", אמר כץ.
 
 

outbrain-article-desktop-side