הקונגרס ידון בהעברת השגרירות לירושלים

ועדת המשנה לביטחון תדון ביום רביעי בנושאים השונים הנמצאים על הפרק בהקשר להעברת הנציגות הדיפלומטית לבירה, תחת הכותרת "סיכונים והזדמנויות". מנכ"ל משרד החוץ לשעבר, דורי גולד, ישתתף באירוע

שגרירות ארצות הברית בתל אביב // , צילום: צילום: יהושע יוסף

ד"ר דורי גולד, מנכ"ל משרד החוץ לשעבר וממקורביו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, אשר היום מכהן כנשיא המרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה, הודיע כי ישתתף בדיון בפני חברי ועדת המשנה לביטחון בקונגרס בנושא "העברת השגרירות של ארה"ב מתל אביב לירושלים - סיכונים והזדמנויות".

יו"ר ועדת המשנה, רון דה סנטיס מהמפלגה הרפובליקנית, כתב בהזמנתו לד"ר גולד כי "הדיון בוחן את הנושאים השונים הנמצאים על הפרק בדבר העברת השגרירות של ארה"ב לירושלים". 

הדיון בוועדת המשנה ייערך ביום רביעי 8 בנובמבר בשעה 10:00 שעון וושינגטון, וצפויים לקחת בו חלק בכירים נוספים, כגון השגריר לשעבר ג'ון בולטון.

שגרירות ארצות הברית בתל אביב // צילום: יהושע יוסף

נזכיר כי העברת השגרירות האמריקאית לירושלים הייתה הבטחת בחירות של הנשיא המכהן, דונלד טראמפ, אך ירדה מהפרק, לפי הממשל האמריקאי, כדי לתת הזדמנות לממשל החדש להגיע להסכם בין ישראל לפלסטינים. 

בירושלים אין נכון להיום אף שגרירות של שום מדינה מבין 193 החברות באו״ם. לישראל קשר דיפלומטי עם 161 מדינות, ולכולם נציגות רשמית שאינה בירושלים, בשל הסכסוך הישראלי פלסטיני. 

ד"ר גולד אמר כי "הקהילה הבינ"ל תמיד התמקדה בחופש הפולחן בעיר, וזאת בתקופה שארגונים איסלמיסטים, תוקפים ואפילו משמידים מקומות קדושים בכל רחבי המזה"ת. ברור כשמש כי רק ישראל הדמוקרטית והחופשית יכולה להגן על חופש הפולחן בירושלים לכל הדתות, וזו נקודה שחשוב לחזור עליה פעם אחר פעם".

ד"ר גולד חיבר בעבר את הספר שהפך לרב מכר ב"ניו יורק טיימס" - "המאבק על ירושלים" - בהוצאת המרכז הירושלמי. כמו כן בשנה האחרונה נוהג ד"ר גולד לקיים הרצאות על זיקת העם היהודי לירושלים, למנהיגים ומעצבי דעת קהל בארה"ב ובאירופה.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר