האבא בן 15, הבן בן 5 | ישראל היום

האבא בן 15, הבן בן 5

פרד ואריק שקופה חולקים לא רק קשר דם כאב ובן, אלא גם יום הולדת נדיר במיוחד: 29 בפברואר • הסיכוי לכך: 2 מיליון ל-1
פורסם ב: עודכן ב:
0
  • פרד ואריק שקופה
    פרד ואריק שקופה
רובנו חוגגים יום הולדת רק פעם בשנה, אבל יש לא מעט אנשים, דוגמת פרד שקופה ובנו אריק, שחוגגים את המאורע פעם בארבע שנים. 
האב והבן נולדו שניהם ב-29 בפברואר, שמגיע אחת לארבע שנים. הסיכוי הסטטיסטי לכך לפי המגזין טיים, הוא 1 ל-2.1 מיליון. האב למעשה מציין את יום הולדתו ה-15, ובנו את יום הולדתו החמישי. בפועל מדובר בימי ההולדת ה-60 וה-20 של השניים, בהתאמה. 
פרד שקופה, יליד איראן, לא ידע שהתאריך של יום הולדתו כל כך מיוחד עד שהיגר לארה"ב ב-1979. לדבריו, עם הגעתו העירו פקידי ההגירה על התאריך יוצא הדופן. מאז הוא חוגג את יום הולדתו בכל פעם שהוא מגיע, אך סיפר כי יום ההולדת הטוב מכולם היה ב-1996. "אשתי לשעבר כרעה ללדת", סיפר ל"האפינגטון פוסט", "והיא אמרה לי שזו מתנת יום ההולדת שלי. כשהרופאה גילתה כי אמרה שהיא תנסה להוציא את התינוק כך שנחלוק ביום ההולדת". 
אריק סיפר כי לחלוק את תאריך יום הולדתו עם אביו זה "די מדהים", אך הודה כי התאריך הנדיר מספק גם לא מעט אתגרים. "צוחקים איתי הרבה אם אני חוגג בפועל ב-28.2 או ב-1.3", סיפר, והוסיף כי הוא בדרך כלל חוגג בשני הימים. "זה יום מוזר. כשאנשים בדרך מגלים את זה עליי, הם לא שוכחים".
השנה יחגוג אריק את יום הולדתו ה-20, אך הוא מחכה כבר ליום הולדתו הבא, אז ימלאו לו 21 שנים, ופירוש הדבר שהוא יוכל לשתות אלכוהול על פי חוק בארה"ב. "לפי החוק אני אמור להיות מסוגל לשתות כבר ב-28, אבל אני חושב שהמאבטח בכניסה יגיד לי שתעודת הזהות שלי מזויפת".
 
 

outbrain-article-desktop-side