דודו של מנהיג צפון קוריאה נטרף ע"י כלבים

עיתון סיני מוסר פרטים על הוצאתו האכזרית להורג של ג'אנג סונג תאק

צילום: רויטרס // קים ג'ונג און ודודו (ארכיון)

ג'אנג סונג תאק, דודו של מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און הוצא להורג על ידי כלבים מורעבים שטרפו אותו חי, כך דיווח עיתון סיני.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לישראל היום בפייסבוק

הפעם נראה כי התנהלותו האכזרית של מנהיג צפון קוריאה רב העוצמה, שברה שיאים. על פי דיווחים של העיתון הסיני וון יי פו, הושלך בעירום סונג תאק אל כלוב ונאכל על ידי להקת כלבים מורעבים. העיתון דיווח כי ג'אנג וחמשת עוזריו הקרובים ביותר נטרפו לחלוטין על ידי 120 כלבי ציד, שהורעבו במשך חמישה ימים.

ג'אנג סונג תאק, שנחשב לסגנו של קים, הוצא להורג בחודש שעבר לאחר שנמצא אשם ב"ניסיון להפיל את השלטון", כך דיווחה סוכנות הידיעות הממלכתית של צפון קוריאה. עד כה לא צוין באיזו צורה הוצא להורג. כמו כן, כלי התקשורת הבינלאומיים שדיווחו על האירוע, הוסיפו כי הפרטים לא אושרו, וכי אין לאמת את נכונות המידע.

מנהיג צפון קוריאה, קים ג'ונג און, התייחס לאחרונה להוצאתו להורג של דודו הכוחני בנאום לשנה החדשה, ואמר כי מפלגת השלטון במדינה הפכה חזקה יותר לאחר טיהור ה"זוהמה הפלגנית". הנשיא קרא ליחסים טובים יותר עם דרום קוריאה, כשהוא הזהיר ממלחמה נוספת בחצי האי הקוריאני, שעלולה לגרום לאסון גרעיני מסיבי, שייפגע בארצות הברית. 

קים, לא התייחס למות דודו ג'אנג סונג טק, שהוצא להורגי בחודש שעבר ב"טיהור ציבורי" נדיר על פשעים נגד מפלגת השלטון, ועל חבלה באינטרס הלאומי. "המפלגה שלנו נקטה באמצעים חמורים כדי להיפטר מהזוהמה המפלגת שחלחלה למפלגת", אמר קים בשידור בטלוויזיה הממלכתית שנראה כי הוקלטה מראש, ולא חשפה אם הוא מדבר אל קהל.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר