פרשת חברות הקש של ליברמן מגיעה לבג"ץ

את העתירה הגישו תנועת אומ"ץ וח"כ מיקי רוזנטל • ביקשו להעמיד את ליברמן לדין בעבירות מירמה והפרת אמונים

ליברמן // ליברמן

בג"ץ ידון היום בעתירת תנועת אומ"ץ וח"כ מיקי רוזנטל (עבודה) נגד החלטת היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין לסגור מחוסר ראיות את תיק החקירה העיקרי נגד שר החוץ לשעבר, ח"כ אביגדור ליברמן, בפרשת חברות הקש.

העותרים ביקשו מבג"ץ באמצעות עו"ד גלעד ברנע להורות ליועמ"ש לבטל את החלטתו ולהעמיד את ליברמן לדין בעבירות מירמה והפרת אמונים, קבלת דבר במירמה בנסיבות מחמירות, הלבנת הון והטרדת עד. עוד ביקשו העותרים להורות ליועמ"ש להחזיר את תיק החקירה נגד ליברמן למשטרה "לשם השלמת חקירה ממוקדת בנושאים עובדתיים שלא נבדקו ולא נחקרו עד תום כמתחייב".

העותרים גם ביקשו למסור לידיהם את חוות דעתם המלאות של בכירי הפרקליטות שתמכו בהעמדתו לדין של ליברמן בתיק חברות הקש, ובראשם פרקליט המדינה משה לדור. היועץ המשפטי לממשלה ביקש מנגד מבג"ץ לדחות את העתירה.

בג"ץ נוטה שלא להתערב בהחלטות היועמ"ש בנוגע להעמדה לדין, אלא במקרים נדירים שבהם מדובר בהחלטה בלתי סבירה באופן קיצוני, המצדיקה התערבות חריגה.

ליברמן נחשד כי בשנים 2008-2001 קיבל שלא כדין כספים שמקורם באנשי עסקים פרטיים מחו"ל בהיקף של מיליוני דולרים, שהועברו לחברות ולתאגידים שבשליטתו. בית משפט השלום בירושלים צפוי לפרסם בקרוב את הכרעת הדין במשפטו של ליברמן בפרשת קידומו של השגריר בבלארוס.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר