מה יש באוטו? דוב סקרן, ארכיון | צילום: רויטרס

ארה"ב: דוב הרס רכב בחיפוש אחר שפתון שהיה בפנים

ארגון חיות הבר של מדינת קולורדו פרסם אזהרה למטיילים 'לא להשאיר אוכל או תמרוקים במכוניות' • הסיבה: הדובים נמשכים לריחות של מוצרים רבים כמו מטהרי אוויר, קרמים ומזון, ויפרצו פנימה במטרה להשיג את מבוקשם

מטיילים בארצות שיש בהן דובים? כדאי לכם לשים לב לאזהרה שהוציא ארגון חיות הבר של מדינת קולורדו בארה"ב.

בהודעה למטיילים כתב הארגון: "לכל מי שמטיילים באזור עם רכבים, אנא אל תשאירו אוכל או זבל אכיל ברכבים שלכם. הדובים מריחים את שאריות האוכל ויודעים לפתוח דלתות של רכבים. תוך כדי החיפוש אחר האוכל הם זורעים נזק רב. במקרה אחר דוב הריח שפתון, בעל ריח מיוחד שמשך אותו, מה שהוביל אותו להרוס את כל הרכב בחיפוש אחרי השפתון".

כלי תקשורת מקומיים בקולורדו הסבירו שהדובים נמשכים לריחות של מוצרים רבים כמו מטהרי אוויר, שפתונים, קרמים להגנה מפני השמש וקרמים בכלל. הריחות של התמרוקים, שמיוצרים עם ריח נעים לבני אדם, מושכים את החיות הגדולות שמנסות להגיע אל מקור הריח ולבדוק אותו.

אזהרה למטיילים. דוב, ארכיון,

"היזהרו מהשארת זבל או האכלת דובים"

ככלל, ארגוני חיות הבר בארה"ב ובקנדה מזהירים את המקומיים וכן את התיירים שלא להאכיל דובים ושלא להשאיר אוכל מחוץ לבתים במקומות גלויים או בפחים. הסיבה היא שהדובים מתרגלים לאכול את המזון הזה ולהתקרב למגורי אדם, תוך סיכון בני האדם עצמם, ובנוסף זה עלול לפגוע בדובים שמתרגלים לא לצוד, אלא לסמוך על האוכל שימצאו לצד מגורי בני האדם.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו