21.01.2018
ה' בשבט תשע"ח
ישראל היום
ארכיון מהדורה מודפסת וידאו החזון אודות העיתון פרסום צור קשר
21.01.2018
> לניוזלטר בתאריך
סערה באקדמיה
חזרה לקריאת הכתבה >
שתף ב-facebook | שלח לחבר

זהבה גלאון

דו"ח מוטל בספק

שומו שמיים! איזו סכנה נחשפה: המרצים באקדמיה סוחפים את הסטודנטים שמאלה, כאילו מדובר בתינוקות שנשבו. הקונספציה שעומדת מאחורי הדו"ח הנוכחי של "אם תרצו" היא נפסדת ופסולה. מעבר לכך שיש לי ספקות גדולים לגבי אמינות הדו"ח, זאת לאור הפרסום הקודם שלהם נגד הקרן החדשה לישראל, שהיה רצוף בטעויות ובעיוותים של העובדות, אני גם לא מוכנה להיגרר לזירה המקארתיסטית של בדיקת אנשים על פי דעותיהם.

בשנת 1950 פיטר בן?גוריון את ישראל אלדד (שייב) מבית ספר תיכון בשל היותו לאומן ימני רדיקלי, ובגלל היותו מפקד בלח"י. ביהמ"ש העליון, בשבתו כבג"ץ, קבע אז שלא מענישים אדם בשל דעותיו. "אם תרצו", לצערי, לא הפנימו את הלקח. הקמפיין הנוכחי שלהם הוא מוטה, מסולף ושקרי, ומטרתו לפגוע בחופש הביטוי והמחשבה. תוך אימוץ שיטותיו של הסנאטור מקארתי, שבשם "טובת האומה" רדף את אלו שדעותיהם לא היו מקובלות עליו, מבקשים אנשי "אם תרצו" לפגוע ב?800 שנים של מסורת אקדמית של ספקנות וביקורתיות, המבוססת על מצוינות בלבד.

ההשתלחות במרצים מהשמאל היא חלק מגל עכור של לאומנות, שנאה וגזענות ששוטף את החברה הישראלית ושמקבל גיבוי משרים ומחברי כנסת. במסווה של "פטריוטיות" עשו דה?לגיטימציה לארגוני זכויות אדם שמבקרים את השלטון, ועכשיו מבקשים להצר את צעדיהם של מרצים מהשמאל. שוב הוכחה תקפותה של האמרה הבריטית הידועה "שהפטריוטיזם הוא מפלטו האחרון של הנבל".

חזרה לדף ראשי | לניוזלטר מתאריך: