23.03.2018
ז' בניסן תשע"ח
ישראל היום
ארכיון מהדורה מודפסת וידאו החזון אודות העיתון פרסום צור קשר
23.03.2018
> לניוזלטר בתאריך
כל אחת והשלמות שלה
חזרה לקריאת הכתבה >
שתף ב-facebook | שלח לחבר

ארז אדלשטיין

על גלבוע/גליל - קבוצה בצלם מאמנה

בשליטה מוחלטת

הסיפור הגדול בגלבוע/גליל הוא השליטה המוחלטת בה משחקת הקבוצה. בדיוק כמו האופי של עודד קטש, כך קבוצתו – שקטה ורגועה. בפסק הזמן האחרון, כשההפרש קצת ירד, הוא שמר על הדרך שלו, דיבר כרגיל והקבוצה הגיבה בהתאם. בלי לחץ ובלאגן. גלבוע/גליל נראית כמו קבוצה שיודעת מה היא עושה בדיוק בכל מצב. החוק מספר 1 להוציא אותה מהשטף הקבוע שלה הוא לשחק מולה באגרסיביות, ואת זה אף קבוצה עוד לא עשתה.

בזמן שרוב הקבוצות הלכו על גארדים ישראלים, בגן-נר לקחו את פארגו וסוואן הורסאטילים, שמקבלים אישור לזרוק בכל שלב בפוזישן. עד היום שמרו אותם רק אישית והם קראו את המצבים בצורה מצוינת. היום ראשל"צ ניסתה לשבש להם את המשחק עם איזורית, אבל רק הוכיחה שמי שלא שומר אישית כמו שצריך לא ישמור איזורית בצורה טובה יותר. כדיר ורנדל המתואמים נכנסו בתפרים של ההגנה, הלכו כרגיל לריבאונד התקפה ובעצם לא הרגישו הבדל גדול מולם. המפתח בהתקפה של גליל הוא ריווח ותנועה בגב ההגנה של כדיר ורנדל שמזיזה את העזרה.

קטש, שלא היה שחקן הגנה גדול, מדבר המון על הגנה העונה ובאמת מעולם לא הייתה לו קבוצה ששמרה כ"כ טוב. או שהוא צבר ידע עם הניסיון בליגה, או שיש לו שומרים אישיים טובים יותר או שמדובר בתרומה של ליאור ליובין שעובד איתו שנה שנייה ברציפות.
גלבוע יכולה להחליף בכל חסימה בזכות צוות שחקנים שחולש על כמה עמדות, היא משתמשת המון ב"עזור וחזור" ואם הכדור יורד לאותיות, היא מיד מפעילה רוטציה. כך היא מנעה מגבוהים כמו מרקוביץ', קוז'יקרו והאנטר לבוא לידי ביטוי בשבועות קודמים.

עד היום לאף קבוצה לא היו כלים להתמודד עם פארגו וסוואן. למכבי, מן הסתם, יש. הגארדים הצהובים יכולים להתיש אותם בהגנה אגרסיבית לוחצת ולשבש להם את ההתקפה עם הגנות מעורבות. למכבי אין יורוליג השבוע והיא יכולה להתכונן כמו שצריך למשחק חוץ לא פשוט.

חזרה לדף ראשי | לניוזלטר מתאריך: