17.03.2018
א' בניסן תשע"ח
ישראל היום
ארכיון מהדורה מודפסת וידאו החזון אודות העיתון פרסום צור קשר
17.03.2018
> לניוזלטר בתאריך
שתף ב-facebook | שלח לחבר
חשד: לקחו נערה חרדית לבית מלון - ואנסו אותה

שלושה צעירים מבני ברק חשודים כי ניצלו את רצונה לצפות לראשונה בחייה בטלוויזיה • חקירת הפרשה התעכבה עקב מצבה הקשה של המתלוננת

נצחיה יעקב

אחד החשודים התנצל בפני המתלוננת במהלך עימות
|
צילום: רפאל בן ארי (אילוסטרציה)

כשנה וחצי לאחר שנאנסה ואושפזה במצב קשה בבית חולים פסיכיאטרי, יכולה צעירה, בת 18 וחצי (כיום), להתנחם בעובדה שהמשטרה עצרה שלושה חשודים במעשה.

החשודים הם צעירים בני 20 מבני ברק, שעל פי החשד לקחו אותה לבית מלון בתל אביב "כדי לצפות בטלוויזיה", שם ככל הנראה אנסו אותה וביצעו בה מעשים מגונים. מעצרם של השלושה התאפשר רק כעת, לאחר שחרורה של הצעירה מהאשפוז ומסירת עדות משלימה.

הכל החל ביוני 2008 עם קבלת דיווח בתחנת משטרת ראש העין, ממחלקת הרווחה בעיריית אלעד, על חשד לאינוסה של נערה חרדית בת 17 על ידי שלושה צעירים תושבי בני ברק.

הנערה, שבאה כאמור מבית חרדי שבו אין טלוויזיה, מסרה בעדותה כי הכירה את השלושה בטרמפ שלקחה מבני ברק לאלעד. במהלך הנסיעה היא ואחד הבחורים, שאותו הכירה קודם לכן, החליפו מספרי טלפון. לאחר זמן קצר שוחחו ביניהם, ואז סיפרה לו שהיא רוצה מאוד לצפות בטלוויזיה. בהמשך השיחה הציע הבחור לקחת אותה לבית מלון כדי לצפות בטלוויזיה, והנערה הסכימה.

בשלב מסוים הגיעה הנערה לבית מלון בתל אביב עם שלושת הבחורים, אולם לא ציפתה כי תוך כדי הצפייה יתפסו אותה השלושה בכוח, יאנסו אותה ויבצעו בה מעשים מגונים.

חקירת הפרשה, שנוהלה על ידי רס"ב יוסי גנון ורס"ב יורם כבתי, נעצרה למשך מספר חודשים עקב הרעה במצבה הנפשי של המתלוננת, שנאלצה כאמור להתאשפז בבית החולים הפסיכיאטרי "שלוותא" בהוד השרון. בעדותה טרם האשפוז לא מסרה לחוקרים את זהות תוקפיה. משהוטב מצבה, רק לאחר מספר חודשי אשפוז, מסרה הצעירה עדות שכללה פרטים נוספים על האירוע וכן את שמותיהם הפרטיים של החשודים. לאחר השלמת העדות ופעולות חקירה נוספות, הגיעו החוקרים לשלושת החשודים. בתחילה הם הכחישו בתוקף את המיוחס להם, אך בהמשך נשברו וקשרו עצמם למעשים.

נודע כי במהלך העימות שנערך בין הצעירה לחשוד המרכזי בפרשה, היא הטיחה בו נסערת ובוכה: "הרסת לי את החיים, הרסתם לי את התמימות". החשוד בכה בפניה, התנצל ואמר: "מאז האירוע אני מתפלל יום יום תהילים לשלומך".

ראש משרד החקירות במשטרת ראש העין, פקד שי גז, סיפר: "זה היה ניצול גס וברוטאלי של נערה תמימה שבאמת הגיעה למלון כדי לצפות בטלוויזיה. תיק החקירה הועבר לפרקליטות כדי שתבחן את הראיות ותחליט על הגשת כתבי אישום".

מעצרם של החשודים הוארך בבימ"ש השלום בפתח תקווה עד ליום שישי.

חזרה לדף ראשי | לניוזלטר מתאריך: