23.03.2018
ז' בניסן תשע"ח
ישראל היום
ארכיון מהדורה מודפסת וידאו החזון אודות העיתון פרסום צור קשר
23.03.2018
> לניוזלטר בתאריך
שתף ב-facebook | שלח לחבר
המחאה ועונשה

מגיפת הסרבנות בחטיבת כפיר מתפשטת • חיילים בגדוד נחשון הניפו שלט "נחשון גם לא מגרשים" • נשלחו ל?30 ימי מחבוש והודחו מתפקידם

אפרת פורשר ולילך שובל (צילומים: אסף פריד ואי.פי)

חיילי נחשון מניפים את השלט בבסיס אדוריים בדרום הר חברון
כוחות הביטחון הרסו שני מבנים בלתי חוקיים בהתנחלות נגוהות

הסרבנות בחטיבת כפיר הולכת ומתפשטת. פחות מחודש לאחר שטירוני גדוד שמשון הניפו שלטים בטקס השבעתם בכותל, שבהם נכתב "לא מפנים את חומש", חיילי גדוד נחשון הביכו שוב את חטיבת כפיר.

אתמול, בעת פינוי ההתנחלות נגוהות, הניפו חיילים של הגדוד שלט על גג מבנה הבסיס הצבאי אדוריים שבדרום הר חברון, שעליו נכתב "נחשון גם לא מגרשים". שניים מהחיילים - מ"כים בתפקידם - שהודו במעשה, נשפטו בפני מפקד החטיבה אל"מ אורן אבמן באשמת סירוב פקודה והתנהגות מבישה. החיילים נשפטו ל?30 ימי מחבוש בפועל, הדחה מתפקידי פיקוד ולחימה והורדה לדרגת רב"ט. מעורבותם של ארבעה חיילים נוספים באירוע תיבדק היום, ולעת עתה הם הושעו מתפקידם.

פינוי המבנים בנגוהות התרחש אתמול בשעות הבוקר. אנשי המינהל האזרחי ולוחמי מג"ב הגיעו לשכונת הכרם בהתנחלות, והרסו שני מבני קבע בלתי חוקיים שבהם התגוררו שתי משפחות. מיד לאחר ההריסה הקימו המשפחות מאהל והצהירו כי בכוונתן לבנות מחדש את בתיהן.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "צה"ל רואה בחומרה הפגנות פוליטיות במסגרת צבאית, תוך פגיעה במשמעת והתנהגות מבישה. מעשה זה פוגע בעוצמה ובאחדות השורה ביחידה לוחמת".

בימין לא מיהרו לגנות את מעשה החיילים. ח"כ מיכאל בן?ארי (האיחוד הלאומי) אמר כי "ההתנהגות של אהוד ברק דוחקת את החיילים לפינה. שר הביטחון צריך לחדול מלהפוך את הצבא לזרוע פוליטית".

פעיל הימין איתמר בן גביר ציין כי "בשבועות האחרונים אנחנו מקבלים פניות של חיילים שלא רוצים להשתתף בגירוש ילדים. האחריות על ההתקוממות בצבא היא על אהוד ברק שמפורר את הצבא". מזכ"ל שלום עכשיו, יריב אופנהיימר, אמר כי "זרמים בהנהגת המתנחלים מובילים למרד פנימי בתוך צה"ל ומסכנים את שלמות החברה הישראלית".

חזרה לדף ראשי | לניוזלטר מתאריך: