24.01.2018
ח' בשבט תשע"ח
ישראל היום
ארכיון מהדורה מודפסת וידאו החזון אודות העיתון פרסום צור קשר
24.01.2018
> לניוזלטר בתאריך
שתף ב-facebook | שלח לחבר
טייקון תקשורת נולד? יוסי מימן קונה את 012 סמייל

העסקה מתבצעת לפי שווי של 1.2 מיליארד ש' לחברה • מימן יקבל אותה בלי מזומנים ובלי חובות • יתחרה בשאול אלוביץ', הבעלים החדש של בזק שגם מכר לו את סמייל

הדס גייפמן

מימן. גבר על HOT ופרטנר
|
צילום: יוסי זליגר

איש העסקים יוסי מימן רוכש את פעילות חברת התקשורת 012 סמייל מידי שאול אלוביץ' לפי שווי של כ?1.2 מיליארד שקלים. שווי זה נמוך בכ?20% משווי השוק של החברה, שמסתכם בכ?1.5 מיליארד שקלים.

ככל הנראה, אלוביץ' העדיף למכור את החברה למימן ולא לפרטנר או ל?HOT שהתחרו על רכישתה, כדי להימנע מהמתנה ארוכה לאישורים רגולטוריים.

עם הרכישה של מימן נסללה הדרך של אלוביץ' לסגירת עסקת בזק. עם זאת, אחת ההתמודדויות שממתינות למימן היא העובדה שאלוביץ' יתחרה כעת ב?012 סמייל, ומחזיק מידע ממקור ראשון על כל סודותיה המסחריים של סמייל.

מימן ירכוש את סמייל באמצעות קבוצת אמפל שבשליטתו, וסמייל תהפוך לחברה פרטית בקבוצה. ככל הידוע, הנהלת החברה לא צפויה להתחלף. אמפל רוכשת את החברה ללא המזומנים שבקופתה (כ?400 מיליון שקלים) וללא החובות (אג"ח), שיישארו בידי אלוביץ'. עם זאת, אמפל קונה את המותג סמייל 012, מה שיאלץ את אלוביץ' לשנות את שם החברה שבבעלותו (החברה שרכשה את בזק).

מימון העסקה יתבצע מקופת המזומנים של אמפל שבה כ?150 מיליון דולר והשאר, ככל הנראה, יגיע מהלוואות מהבנקים. בשלב זה לא מדובר בהנפקת אג"ח.

מימן מחזיק בכ?60% מאמפל והשאר בידי הציבור. עד עתה היו לאמפל שני סוגי פעילות: פעילות אחת בתחום האנרגיה, הכוללת אחזקה של כ?12.5% בספקית הגז המצרית?ישראלית EMG, וכ?50% בפרויקט לאנרגיית רוח (ה?50% הנותרים בידי כלל). הפעילות השנייה כוללת את גדות כימיקלים. כעת מתווספת התקשורת כסוג פעילות שלישי.

מחזיק גם בנענע 10

למימן יש חברה נוספת בשם מרחב, שהיא בעלת 51% מערוץ 10. לערוץ 10 יש אחזקה של 50% בפורטל נענע 10, כאשר ה?50% הנותרים מוחזקים על ידי נטוויז'ן, המתחרה בסמייל. מאחר שאמפל ומרחב הן שתי חברות נפרדות, לא צפויה להיות בעיה רגולטורית.

סמייל מספקת שירותי אינטרנט לכ?570 אלף לקוחות, שיחות בינלאומיות לכשליש מלקוחות השיחות הבינלאומיות בארץ, וטלפוניה קווית על גבי האינטרנט לכ?120 אלף לקוחות. בנוסף, יש לה רישיון להפעלת תקשורת קווית פנים?ארצית על גבי סיבים אופטיים. מבחינת אמפל, רכישות החברות yes ומירס לא עומדות כרגע על הפרק.

חזרה לדף ראשי | לניוזלטר מתאריך: