23.03.2018
ז' בניסן תשע"ח
ישראל היום
ארכיון מהדורה מודפסת וידאו החזון אודות העיתון פרסום צור קשר
23.03.2018
> לניוזלטר בתאריך
שתף ב-facebook | שלח לחבר
גדר ההפרדה: עכשיו גם בביה"ס

עיריית בית שמש החליטה להקצות כיתות לחרדים בביה"ס הממלכתי לשפות ותרבויות • לשם כך ייבנו בו מחיצות הפרדה • ההורים: "אנחנו מזועזעים; לא ניתן לזה לקרות"

הדס שטייף

בית הספר לשפות ותרבויות בבית שמש
|
צילום: ליאור מזרחי

הורי התלמידים בביה"ס היסודי הממלכתי לשפות ותרבויות בבית שמש נדהמו לגלות השבוע כי העירייה החליטה כי בשנת הלימודים הקרובה יוקצו שתיים או שלוש כיתות לתלמידים חרדים. לשם כך, מתכנן ביה"ס להקים מחיצות הפרדה מקירות גבס שימנעו מהתלמידים החדשים לפגוש חילונים או בנות.

ההודעה נמסרה להורים באמצעות מנהלת בית הספר ואלה זועמים על ההחלטה, ומתכוונים להילחם נגדה. רועי אלרוז מוועד ההורים סיפר: "אנחנו מזועזעים מההחלטה השרירותית, שיש לה משמעות כבדה על ההתנהלות ועל האווירה של בית הספר. גם אם יקימו את מחיצות הגבס בין הכיתות, הרי השירותים הם משותפים וכך גם החצר וחדר המורים, מה יעשו?" אלרוז סיפר כי ההורים נפגשו עם הממונה על החינוך בבית שמש, ריצ'רד פרס, אך הפגישה לא הניבה פירות. "התשובות שקיבלנו ממנו היו לא מספקות ואפילו מוזרות", טען אלרוז והוסיף כי "לטענתו החרדים צריכים מקום לתלמידי כיתות א' שלהם. כיוון שאין מקום בשאר בתי הספר, הוחלט לקחת כיתות מבית הספר שלנו".

בעקבות ההחלטה מתכוונים ההורים להפגין ביום שישי מול משרדו של ראש העירייה. לטענתם, העובדה שבית שמש הופכת להיות נשלטת בידי חרדים דוחקת אותם הצידה ומקשה על חייהם. "בית הספר הזה, שבו לומדים 200 תלמידים, נחשב לפנינה חינוכית ושמו יצא למרחוק. נרשמים אליו תלמידים מכל האזור, והוא זכה בפרסים רבים", מוסיפים ההורים ומבטיחים: "אנחנו לא מתכוונים לתת לקבוצה קיצונית לפגוע בילדים ובחינוך של ילדינו. נעשה הכל למנוע את מימוש הגזירה הזו".

פרס מסר בתגובה כי הוא היה זה שנלחם בהחלטה לצרף כיתות תלמידים חרדים לבית הספר, וכי הסכמתו היתה מותנית בהסכמת מנהלת ביה"ס והדגיש כי אם העירייה לא תגיע להסכמה כזו, יתנגד למהלך.

עם זאת הוסיף כי "בבית שמש יש מצוקת כיתות. אין צדק שבית הספר הזה, שיכול להכיל 400 תלמידים, יאכלס רק 200. כבר עשר שנים שהחרדים רוצים את בית הספר הזה ועד כה העירייה התנגדה לכך. לכן התקבלה ההחלטה לחלק את בית הספר: שליש לחרדים, שליש לדתיים הלאומיים ושליש לחילונים. ההחלטה תואמת את החלטת בג"ץ שלא ניתן למנוע מדתיים או חרדים לקנות בית", סיכם הממונה על החינוך.

חזרה לדף ראשי | לניוזלטר מתאריך: