24.01.2018
ח' בשבט תשע"ח
ישראל היום
ארכיון מהדורה מודפסת וידאו החזון אודות העיתון פרסום צור קשר
24.01.2018
> לניוזלטר בתאריך
שתף ב-facebook | שלח לחבר
שופרות נגד חיידקים

כתב "ישראל היום" הצטרף לטיסת המקובלים, שהקיפה את הארץ כתיקון נגד שפעת החזירים • "כלי הנשק" במלחמה: שופרות, חצוצרות ותהילים

יהודה שלזינגר, כתבנו לענייני דתות (צילומים: יהודה שלזינגר)

רבנים, שופרות וקבלה: כל אלה גויסו בטיסה אחת לבלימת השפעת
טיסת המקובלים. "מכסה הגנה רוחני על ארץ ישראל"
רבנים בטיסה. הציבור עדיין צריך להיזהר

שפעת החזירים מדאיגה מאוד את הרבנים החרדים והם החליטו להיאבק בה בדרכם שלהם. שופרות, חצוצרות מכסף טהור, ספרי תהילים וספרי קבלה - אלה הם "כלי הנשק" שאיתם המריאה אתמול קבוצת רבנים בדרכם להילחם בהתפשטות שפעת החזירים בארץ.

בשבועות האחרונים נדבקו תלמידים במחלה בכמה ישיבות ברחבי הארץ. בשבוע שעבר החליטו מספר רבנים לעשות מעשה ולהילחם בשפעת בכלים המיוחדים לעולם הקבלה. אתמול התאספו בנתב"ג מספר רבנים בכירים, בהם שניים מהמקובלים הבכירים בציבור החרדי - הרב בניהו שמואלי, ראש ישיבת נהר שלום בירושלים, והרב דוד בצרי, ראש ישיבת השלום - לטיסה בשמי הארץ ועריכת תיקון מיוחד על מנת לעצור את המגיפה.

על פי הקבלה, נהוג להקיף את המקום המסוכן והנגוע ולכן החליטו הרבנים להקיף את הארץ בטיסה כדי לתת "מכסה הגנה רוחני על ארץ ישראל על ידי שימוש בשמות הקודש", כפי שתיאר הרב יצחק בצרי.

המטוס הקטן התמלא מקובלים שבמהלך התפילות תקעו בשופרות ובחצוצרות. הרבנים התקשו מעט עם שמה של החיה שעליה קרויה המחלה, החזיר, שנחשב לסמל הטומאה. מלבד פליטת פה קטנה השתמשו הרבנים בשמות כמו "מגיפה", ו"השפעת המקסיקנית". גם הדייל בטיסה התאים את עצמו ובמקום לספר על הסרטים הסביר על "תפילת הדרך" בחוברות.

הרבנים התקשו לעבור את תלאות הטיסה - המטוס התנדנד והבחילות הצריכו "תיקון" נוסף. "אנחנו עושים את ההשתדלות שלנו אבל הציבור צריך להיזהר. אחת הדרכים היא לשמור על הפה. המחלה נדבקת מפה לפה וצריך להיזהר בלשון הרע ולהקפיד בברכות", אמר הרב שמואלי.

חזרה לדף ראשי | לניוזלטר מתאריך: