24.03.2018
ח' בניסן תשע"ח
ישראל היום
ארכיון מהדורה מודפסת וידאו החזון אודות העיתון פרסום צור קשר
24.03.2018
> לניוזלטר בתאריך
שתף ב-facebook | שלח לחבר
החרדים: נעזוב את ה"מאוחדת"

העדה זועמת על קופת החולים משום ש?11 מרופאיה יעידו נגד "האם המרעיבה" • "גמרנו עם ההפגנות, אנחנו כוח צרכני גדול והחלטנו לעבור לקופ"ח אחרת"

יהודה שלזינגר, כתבנו לענייני דתות

"האם המרעיבה", אתמול בבית המשפט
|
צילום: גיל יוחנן

רעידת אדמה: החרדים בירושלים מתכוננים לעזוב את קופת חולים מאוחדת. פרשת "האם המרעיבה" הביאה אותם להחליט על עזיבה המונית של קופת החולים לאחר עשרות שנים של שיתוף פעולה הדוק עימה.

מאז נחשפה פרשת "האם המרעיבה" מעלים החרדים טענות קשות נגד קופת החולים. לטענתם, הקופה ומספר רופאים "שיתפו פעולה" עם המשטרה וסייעו ל"עלילת הדם" נגד האם.

כפי שפורסם אתמול ב"ישראל היום", 125 רופאים יעידו נגד האישה, והחרדים זועמים על כך שלפחות 11 מהם משתייכים למאוחדת. אתמול התכנסו מספר עסקנים חרדים לישיבה, ואחדים מהם יצאו נסערים כשגילו את דבר העדות המתוכננת של רופאי הקופה: "מדובר ברופאים שעובדים במרפאות שלנו, בציבור שלנו במאה שערים. את חלקם אנחנו מכירים שנים וקיימת עימם מערכת יחסים הדוקה - הם מכירים את המשפחות והילדים ומרוויחים את פרנסתם על חשבוננו. לא יעלה על הדעת שהם יעידו נגד אישה מהציבור שלנו שלא עשתה כלום. זה דבר שאנחנו לא יכולים לעבור עליו לסדר היום", אמר עסקן שנכח בישיבה.

דיונים עם לאומית ומכבי

ל"ישראל היום" נודע כי בימים האחרונים התקיימה פגישה בין אחד העסקנים לבכיר בקופת חולים לאומית, ובקרוב מתוכננת פגישה נוספת עם אחד מבכירי קופת החולים מכבי במטרה לבחון אפשרות של העברת הציבור החרדי בירושלים לאחת משתי הקופות. "זה לא דבר פשוט, קופות החולים האחרות לא חזקות בשכונות שלנו כמו מאוחדת. צריכים לחשוב ביחד אם הם רוצים להשקיע, להוסיף סניפים, להביא עוד רופאים. גם מבחינתנו זה לא קל לעבור קופת חולים - הרופאים מכירים את ההיסטוריה הרפואית שלנו, אבל אחרי מה שמאוחדת עשו לנו אין לנו שום אמון בהם", ציין אחד העסקנים.

בישיבה שהתקיימה אתמול דיברו בכעס רב נגד קופת חולים מאוחדת, אך הוחלט שלא לצאת להפגין נגדם. "אנחנו לא ניתן לתקשורת את התענוג הזה, גמרנו עם המחאות וההפגנות. אנחנו כוח צרכני גדול מאד, ופשוט נעבור קופה, זה העונש הכי טוב. שילכו למגזר הערבי. עם הציבור החרדי גמרנו", אמר העסקן.

מקופת חולים מאוחדת נמסר בתגובה: "לא ברור לנו מי מפיץ את השמועות הללו ואלו גורמים אינטרסנטיים מנסים לנצל ניצול ציני את הטרגדיה למטרות מסחריות של מתחרים. לקוחות קופ"ח מאוחדת, גם במגזר החרדי, יודעים שאנו מספקים את השירותים הרפואיים הטובים וההולמים ביותר את אורח החיים והרגישויות המיוחדות של המגזר. הטיעון בדבר זימון רופאי מאוחדת כעדי תביעה הוא טיעון אווילי - לכל ידוע שהרשויות מזמנות את הרופאים המטפלים על פי שיקול דעתם של החוקרים, ולא מרצונם של המוזמנים".

ממכבי נמסר בתגובה, כי לא ידוע לה על מהלך כלשהו בהקשר הזה שעתיד להתקיים בקרוב. בקופת חולים לאומית סירבו להגיב לדברים.

ביום שישי הקרוב יכריע בית המשפט בבקשה לשנות את תנאי המעצר של "האם המרעיבה".

בהכנת הידיעה השתתפה עדנה אדטו

חזרה לדף ראשי | לניוזלטר מתאריך: