21.03.2018
ה' בניסן תשע"ח
ישראל היום
ארכיון מהדורה מודפסת וידאו החזון אודות העיתון פרסום צור קשר
21.03.2018
> לניוזלטר בתאריך
שתף ב-facebook | שלח לחבר
העובדת תושאלה: "לא היה ולא נברא"

עובדת משרד החינוך, שלכאורה חתומה על המכתב, הכחישה במשטרה כי ניהלה יחסים עם השר סער

הדס שטייף ויעל ברנובסקי

גדעון סער
|
צילום: יואב ארי דודקביץ' (ארכיון)

"אחרי מסמך הרפז, אנחנו עומדים בפני פרשת מסמך סער". כך אמרו אתמול גורמים בכירים בצוות החקירה שהוקם כדי לחקור את מהותו של המכתב החתום לכאורה בידי עובדת לשכתו של שר החינוך גדעון סער, שבו היא מגוללת לכאורה את מערכת יחסיה עם השר.

כפי שכתבה במכתב התגובה על המכתב החשוד כמזויף, אמרה העובדת אתמול לחוקרי הפרשה, שבראשם ראש אגף החקירות במשטרה ניצב יואב סגלוביץ, כי היא מכחישה בתוקף יחסים שהיו לה לכאורה עם השר וכל מעורבות בכתיבת המכתב. חוקרי המסמך, שקיבלו את עדותה, מתכוונים להתמקד בשאלות מי זייף את המסמך, מה היו מניעיו ומדוע שוגר דווקא בתקופה זו.

החשדות לכאורה על יחסים כביכול של השר עם העובדת נפוצו כבר לפני יותר משנה. המשטרה חושדת כי המכתב שנשלח לכאורה לגורמים שונים, ושבו מתוארת מערכת יחסי העובדת עם השר, וכאילו נחתם על ידיה, הוא ככל הנראה אמצעי מתוחכם לחשוף את החשדות ולפרסמם.

בין כיווני החקירה, מלבד החשד כי אולי גורמים פוליטיים מתוך הליכוד מנסים באמצעות המכתב לפגוע בשר, נבדק גם החשד כי גורם מאמצעי התקשורת, שביקש להציף את השמועות, לא הצליח למצוא להן אישוש, ועל כן החליט להתחכם ולשלוח מכתב מזויף, שהגיע עד ליועמ"ש.

בתוך כך, שר החינוך מתנהל כרגיל. עובדי המשרד ממשיכים לסעור ולדבר על הפרשה. "מה שעומד במרכז השיח, הוא הניחושים מי כתב את המכתב. התחושה היא שקרה משהו, רק שלא יודעים כל כך מה בדיוק, ורוצים שהמשטרה תחקור והאמת תצא לאור", אמר גורם בכיר במשרד.

חזרה לדף ראשי | לניוזלטר מתאריך: