24.01.2018
ח' בשבט תשע"ח
ישראל היום
ארכיון מהדורה מודפסת וידאו החזון אודות העיתון פרסום צור קשר
24.01.2018
> לניוזלטר בתאריך
שתף ב-facebook | שלח לחבר
בני הזוג אדלסון תרמו 50 מיליון דולר לבית ספר בלאס וגאס

ד"ר מרים אדלסון: "אני רוצה לפתח סביבה חינוכית כמו זו של ביה"ס הריאלי בחיפה, שבו למדתי 12 שנים" • "זה מוסד ששמר לא רק על רמה אקדמית גבוהה, אלא הנחיל ערכים וידידות לחיים"

כתב "ישראל היום"

ד"ר מרים ושלדון אדלסון

בית הספר "הקמפוס החינוכי ע"ש אדלסון" בלאס וגאס הודיע בסוף השבוע כי ד"ר מרים ושלדון אדלסון תרמו 50 מיליון דולר לבית הספר. הקמפוס כולל שלושה בתי ספר, ולומדים בו כ?600 תלמידים, מגיל שנה וחצי ועד כיתה י"ב.

"כאשר שלדון ואני שקלנו להקים את הקמפוס, ההשראה שלי היתה ניסיוני האישי כתלמידה בבית הספר הריאלי בחיפה", צוטטה ד"ר מרים אדלסון בהודעה מטעם בית הספר.

"אמרתי שאני רוצה לפתח סביבה חינוכית כמו זו של ביה"ס הריאלי, שבו למדתי 12 שנה, מגיל 6 ועד 18. זה מוסד ששמר לא רק על רמה אקדמית גבוהה, אלא הנחיל ערכים וידידות לחיים. לדעתי, בית ספר צריך להיות יותר מאשר ציונים ותעודת בגרות; הוא צריך לספק לתלמידים זיכרונות ילדות שילוו אותם ושורשים לחיים. אני גאה בכך שהקמפוס ע"ש אדלסון מעניק גם הוא לתלמידיו ניסיון כזה, תחושת שייכות וזיכרונות אישיים". הקמפוס ע"ש אדלסון בלאס וגאס מצהיר כי משימתו היא "ללמד ולעורר השראה בדורות חדשים של תלמידים, שישאבו עוז ממסורת יהודית עשירה וישתמשו בידע, בערכים ובחזון כדי למצות את הפוטנציאל שלהם ולבנות עולם טוב יותר".

פול שיפמן, העומד בראש בית הספר, הודה לבני הזוג אדלסון על התרומה, שתאפשר לקמפוס "לנוע קדימה ולמלא את משימתנו החינוכית, אפילו עם יותר חזון וחופש".

ד"ר אדלסון אמרה: "תקוותי היא שעם התרומה הזו ימשיך בית הספר להיות בית למשך דורות".

גילוי נאות: ד"ר מרים ושלדון אדלסון הם בעלי החברה המחזיקה במניות "ישראל היום"

חזרה לדף ראשי | לניוזלטר מתאריך: