23.03.2018
ז' בניסן תשע"ח
ישראל היום
ארכיון מהדורה מודפסת וידאו החזון אודות העיתון פרסום צור קשר
23.03.2018
> לניוזלטר בתאריך
שתף ב-facebook | שלח לחבר
פחות הרוגים בתאונות דרכים

שנת 2012 רושמת מספר הרוגים הנמוך ביותר ב-50 השנים האחרונות • ניצב ברונו שטיין התארח באולפן "ישראל היום" והתייחס למספרים המעודדים

דניאל רוט והדס שטייף

ניצב ברונו שטיין באולפן "ישראל היום"

שיא של 50 שנה: בשנת 2012 נרשם מספר ההרוגים הנמוך ביותר בתאונות דרכים ב-50 השנים האחרונות בישראל - 287 בני אדם. בשנה האחרונה חלה ירידה של 25% בתאונות לעומת שנת 2011.


צילום: קובי מאירי

ראש אגף התנועה של משטרת ישראל, ניצב ברונו שטיין, התארח באולפן "ישראל היום" והתייחס לשיפור בנתונים: "לעומת מספר כלי הרכב שהצטרפו לכביש ומספר הנהגים החדשים, המספר הוא לא רב", אמר.

האכיפה גורמת לתופעת הפגע וברח

ניצב שטיין התייחס לתופעת תאונות ה"פגע וברח", שבלטה השנה במספריה: "בתאונות כאלו תמיד נשארים סימנים בזירת האירוע, כמו חלקי פנסים וחלקי רכב שתורמים לפענוח. יש לנו 93 אחוזי הצלחה בפענוח מקרים מסוג זה". שטיין ביקש לפנות לאוכלוסיית הנהגים בישראל ואמר, כי "גם אם התוצאה קטלנית ביותר, אל תברחו מהמקום. לא תמיד הנהג הוא האשם. הבריחה וההפקרה עושות את הסיפור ליותר חמור".

שטיין הסכים, כי גם הטכנולוגיה של שנות ה-2000 מסייעת למשטרת התנועה לפענח מקרים, כשדף הפייסבוק של המשטרה משמש כחוט מקשר בין האוכלוסייה לבין הגוף הממשלתי.

סילבסטר 2013 בפתח

"בסילבסטר יהיו מאות שוטרים סמויים וגלויים וקרוב ל-400 ניידות בחוץ", ציין ניצב שטיין. "תשתמשו בתחבורה ציבורית ובואו לבדוק את רמת האלכוהול בדם. אל תעלו על ההגה תחת השפעת אלכוהול".

לסיכום אמר שטיין, כי "ב-2013 יהיו פחות הרוגים בכבישים. משטרת ישראל הגדירה לעצמה יעדים - 50 הרוגים פחות במגזר הלא יהודי".

חזרה לדף ראשי | לניוזלטר מתאריך: