22.01.2018
ו' בשבט תשע"ח
ישראל היום
ארכיון מהדורה מודפסת וידאו החזון אודות העיתון פרסום צור קשר
22.01.2018
> לניוזלטר בתאריך
שתף ב-facebook | שלח לחבר
ש"ס מצהירה: "אם לא השיכון - נדרוש את האוצר"

אחד משלישיית ההנהגה הזהיר: "כשיהיו לנו 15-14 מנדטים יהיה קשה מאוד להגיד לנו לא" • הרב עובדיה בדרשתו השבועית: "לא תהיה קואליציה בלעדינו"

יהודה שלזינגר, כתבנו לענייני דתות

הנהגת ש"ס. אטיאס (מימין), דרעי וישי
|
צילום: קונטקט

אחרי חילופי המהלומות בין ש"ס וישראל ביתנו והאיומים מצד ראש הממשלה בנימין נתניהו שייקח מידי המפלגה את משרד השיכון, חושבים בש"ס על הצעד הבא - שם כבר יש מי שבונה על תיק האוצר הנחשק.

אחד משלישיית ההנהגה של המפלגה אמר ל"ישראל היום" כי אם תיק השיכון יילקח מהם, הם ידרשו במשא ומתן הקואליציוני את תיק האוצר. "ש"ס מתמקדת בשכבות החלשות, ותיק האוצר תפור בדיוק לעניין הזה", אמר אחד המנהיגים, "אנחנו עובדים מספיק קשה ונשיג מספיק מנדטים בשביל לדרוש את תיק האוצר. כשיהיו לנו 15-14 מנדטים יהיה קשה מאוד להגיד לנו לא, וזו המטרה".

לדברי הבכיר, גם תיק הרווחה והתמ"ת באים בחשבון: "כבר הצהרנו שאנחנו מתכוונים לטפל בשכבות החלשות. אלו התיקים שדרכם אפשר לעשות זאת".

גם הרב עובדיה יוסף התייחס אמש לבחירות ולהשפעתה של ש"ס, ובשיעורו השבועי הפציר ב"אברכים הלומדים בישיבות, ללא הבדל אשכנזים וספרדים" ללכת ולהצביע. "בבקשה שכל אחד יעשה ככל יכולתו להשפיע. כמה שיהיו יותר מנדטים, כך נוכל להכתיב לראש הממשלה. לא תהיה לו קואליציה בלעדינו. צריך לדעת את זה", אמר הרב עובדיה, "התורה בסכנה. רוצים לגייס את בחורי הישיבות. אין לנו שיור אלא התורה הזאת, ועכשיו רוצים לקחת זה מאיתנו"

דרעי: "אני מתנצל"

בתוך כך, שלשום התנצל אריה דרעי על התבטאויותיו נגד אנשי הליכוד ביתנו, ועל שהגדירם "רוסים ולבנים".

"בהודעת ש"ס נפלה שגגה בשימוש בביטויים שאינם הולמים ואינם ראויים. אסור לפגוע באיש או במגזר בשל מוצאו. אני מכבד את מגזר העולים מחבר העמים ומכיר בצרכיו", אמר דרעי, "ש"ס נאבקת על הפערים בחברה הישראלית ועל האפליה של עדות המזרח. זהו מאבק צודק על אמת כואבת. עם זאת יש לשמור גם בסערת בחירות על גבולות מכובדים, ואני מצר על השגגה שנפלה ומתנצל בפני מי שנפגע מכך".

חזרה לדף ראשי | לניוזלטר מתאריך: