19.02.2018
ד' באדר תשע"ח
ישראל היום
ארכיון מהדורה מודפסת וידאו החזון אודות העיתון פרסום צור קשר
19.02.2018
> לניוזלטר בתאריך
שתף ב-facebook | שלח לחבר
האלוף חתם: אוניברסיטה באריאל

אחרי האישור מפיקוד המרכז, שונה נוסח שלט הכניסה והוחלף הלוגו במסמכים הרשמיים • ועד ראשי האוניברסיטאות לבג"ץ: הוציאו צו ביניים נגד ההחלטה

יעל ברנובסקי, כתבתנו לענייני חינוך

השלט החדש, אתמול
|
צילום: יהושע יוסף

אלוף פיקוד המרכז, ניצן אלון, חתם על אישור הפיכת המרכז האוניברסיטאי באריאל לאוניברסיטה, ובאוניברסיטה החדשה מיהרו לשנות את נוסח שלט הכניסה מ"מכללה" ל"אוניברסיטה" ולהחליף את הלוגו בכל המסמכים הרשמיים.

ועד ראשי האוניברסיטאות הגיש בקשה לבג"ץ למתן צו ביניים, המורה למפקד כוחות צה"ל ביהודה ושומרון שלא לאשר את החלטת מל"ג יו"ש להכיר במרכז האוניברסיטאי באריאל כאוניברסיטה. אוניברסיטת בר-אילן לא היתה שותפה לעתירת ראשי האוניברסיטאות לבג"ץ וגם לא לפנייה החדשה. בבקשה נכתב: "הימים הם ימי ערב בחירות, וכל החלטה בעניין רגיש זה, בתקופה זו, עלולה להתפרש כמהלך פוליטי שאין בינו לבין השיקולים המקצועיים, התקציביים והענייניים ולא כלום".

שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ, קרא לראשי האוניברסיטאות לחזור בהם: "לאחר שהוספתי מיליארדי שקלים לחיזוק האוניברסיטאות והמכללות בישראל, זה יהיה בבחינת לעג לרש להשיג השגות ולהתלונן על פגיעה תקציבית בשל הקמת האוניברסיטה באריאל". פרופ' יהודה דנון, נשיא אוניברסיטת אריאל, הביע שביעות רצון: "בסופו של התהליך האקדמי הארוך והמתיש, האוניברסיטה באריאל משתלבת בממסד האקדמי הבכיר בישראל". שי שחף, יו"ר אגודת הסטודנטים באריאל, אמר כי "ההחלטה שהתקבלה היא ההחלטה הנכונה".

חזרה לדף ראשי | לניוזלטר מתאריך: