22.01.2018
ו' בשבט תשע"ח
ישראל היום
ארכיון מהדורה מודפסת וידאו החזון אודות העיתון פרסום צור קשר
22.01.2018
> לניוזלטר בתאריך
שתף ב-facebook | שלח לחבר
ערוץ 8 החדש עולה בסוף החודש

אחרי 16 שנים שבהן "נוגה תקשורת" היתה אחראית לערוץ 8 של הוט, ב?30 בדצמבר יעלה הערוץ במתכונתו החדשה • אתמול הוצגו התכנים החדשים

מאיה כהן

ב?30 בדצמבר יעלה בהוט ערוץ 8 במתכונתו החדשה, זאת לאחר שהחליף בעלים. "נוגה תקשורת", שהיתה אחראית לערוץ מאז 1996, סיימה את תפקידה, וחברת ההפקה שקיבלה את האחריות לערוץ היא "סלוצקי אפיקי תקשורת" שבבעלות חיים סלוצקי.

הצעד הזה עורר הרבה חששות בקרב יוצרים דוקומנטריים שערוץ 8 הוא הבית העיקרי שלהם. רבים חששו שחברת ההפקה החדשה תשנה את אופיו של הערוץ שנחשב אליטיסטי ולא כזה שעובד על פי שיקולי רייטינג.

אתמול הציגה החברה של סלוצקי את התכנים העיקריים שייכללו בערוץ 8 החדש. אם לשפוט על פי התוכנית שהוצגה, התכנים הדוקומנטריים נותרו על כנם.

אלה מקצת מהתכנים שהוצגו אתמול ושיופיעו בערוץ החדש: "פוטונובלה", סרטם של חן שלח ודוקי דרור המגולל את סיפורה של שיר בת ה?12 מקיבוץ מזרע שבמהלך הכנת עבודת "שורשים" לבית הספר מגלה סודות, טרגדיות וקשר שתיקה של שלושה דורות במשפחתה; סידרה דוקומנטרית בת ארבעה פרקים שיצר רון חכלילי אשר סוקרת את תולדותיו של השמאל הישראלי מקום המדינה ועד ימינו, וסידרה דוקומנטרית בת שישה פרקים על העיר לוד של היוצרים אורי רוזווקס ואייל בלחסן.

בגיזרת הרכש יוקרנו בערוץ סרטו של ארול מוריס "Tabloid" המגולל את סיפורה של ג'ויס מקיני, מלכת יופי לשעבר, שהתאהבה נואשות בצעיר מורמוני והובילה מבצע מורכב לחטיפתו ולכליאתו לאחר שזה הפר לטענתה את הבטחתו להינשא לה; הסידרה המדוברת של אוליבר סטון "ההיסטוריה הסודית של ארה"ב", וכן סרטו הדוקומנטרי של קווין מקדונלד על בוב מארלי, "מארלי".

רינת קליין, המנהלת החדשה של ערוץ 8, אמרה אתמול: "בשנה הקרובה נשים זרקור אקטואלי, מבחינה חברתית וכלכלית, שיתעד את ההתרחשויות בארץ המשפיעות על כולנו".

חזרה לדף ראשי | לניוזלטר מתאריך: