19.02.2018
ד' באדר תשע"ח
ישראל היום
ארכיון מהדורה מודפסת וידאו החזון אודות העיתון פרסום צור קשר
19.02.2018
> לניוזלטר בתאריך
שתף ב-facebook | שלח לחבר
קראת לי אסתר

היא השתתפה במחזמר "הלהקה" ובסדרות הטלוויזיה "המיוחדת" ו"נויורק" • עכשיו אסתר רדא (27) עושה תפקיד ראשון בתיאטרון חיפה בהצגה "גזע" ומוציאה מיני אלבום בכורה

מאיה כהן

"תקופה של גדילה". רדא
|
צילום: דין אבישר

כבר לפני שש שנים היא סומנה כהבטחה, כשלוהקה למחזמר "הלהקה" בהבימה עם שחרורה מהצבא. מאז הספיקה לשחק בסדרות טלוויזיה דוגמת "דאוס", "המיוחדת" ו"נויורק", ועכשיו היא מוציאה אלבום בכורה ומשחקת בהצגה חדשה בתיאטרון חיפה.

קוראים לה אסתר רדא, היא בת 27, ואת הקריירה שלה בשואו ביז היא החלה כבר בילדותה, כשהיתה חלק ממקהלת הילדים ממוצא אתיופי שליוותה את שלמה גרוניך. מאז היא מפתחת במקביל את קריירת השירה והמשחק שלה.

לפני כחודש הופיעה בפסטיבל המוסיקה אינדינגב וחשפה שם ארבעה שירים מקוריים שלה באנגלית. את השירים עיבדו והפיקו הצמד סאבו וקותי, והם יצאו במסגרת EP ???(מיני אלבום, הכולל מעט שירים ביחס לאלבום רגיל). ביום רביעי הקרוב, 19 בדצמבר, תקיים רדא מופע השקה ל-EP במועדון האזור בתל אביב.

עשרה ימים לאחר מכן תעלה בבכורה הצגה חדשה בתיאטרון חיפה, "גזע", ורדא משחקת בה. מדובר במותחן בלשי של היוצר האמריקני דיוויד מאמט. בהצגה משחקים רמי הויברגר, נורמן עיסא ושרון אלכסנדר ומביים אותה משה נאור.

"יש הרבה עבודה, אני עסוקה מאוד וזה משמח", מספרת רדא. "אני מרגישה שזו תקופה של גדילה. זה תפקיד ראשון שלי בתיאטרון חיפה. אני מגלמת מתמחה שחורה במשרד עורכי דין שמטפל בתיק של נאשם לבן שלכאורה אנס אישה שחורה. המחזה עוסק בכל מה שעולה במשרד מול הדבר הזה".

אפרופו הצגה שעוסקת בגזענות, את נתקלת בגזענות בארץ?

"זה לא מוסתר בארץ. אם באמריקה יש פוליטיקלי קורקט - בארץ אין".

המוצא שלך מגביל אותך?

"ברור. בארץ אין הרבה תפקידים לשחורים. בסידרה 'המיוחדת', למשל, התפקיד היה במקור של רוסייה".

למה האלבום שלך באנגלית?

"במשך השנים כתבתי גם בעברית, אבל האלבום הוא באנגלית כי זו המוסיקה שהקשבתי לה כנערה. השיר הראשון שכתבתי בגיל 13 היה באנגלית".

חזרה לדף ראשי | לניוזלטר מתאריך: