23.01.2018
ז' בשבט תשע"ח
ישראל היום
ארכיון מהדורה מודפסת וידאו החזון אודות העיתון פרסום צור קשר
23.01.2018
> לניוזלטר בתאריך
שתף ב-facebook | שלח לחבר
"ספיי פסטיגל": היינו, התרשמנו

בהפקתו של מיקי פלד ובבימויו של חנוך רוזן, "ספיי פסטיגל" בגני התערוכה מציע בידור מקצועי ומרשים לכל המשפחה • ציון: 8.5

ליאור רדושיצקי

בתקווה שתבין את הפרחה
|
צילום: איקי מיימון

זה מתחיל כחודשיים קודם, כאשר עולה גירסה מקוצרת של הפסטיגל החדש ב-VOD. שבועיים לפני האירוע יוצא דיסק ובו השירים, והן כבר יודעות את כל המילים והתנועות. אחרי זה מגיע הפקק ברוקח, האלימות הכבושה בכניסה ועדר הבקר זורם פנימה. ברוכים הבאים ל"ספיי פסטיגל".

כהרגלם, המפיק מיקי פלד והבמאי חנוך רוזן מעלים מופע בידור מקצועי ומרשים לכל המשפחה: המוסיקה של טל פורר וינון יהל עדכנית וממכרת; הביצוע סוחף; אלי פיניש ואודי ואביעד מצחיקים קטנים כגדולים; יעל בר זוהר מול אנה ארונוב; ואפילו ירון לונדון מתברג פנימה בטבעיות. אמנם היית מצפה שימצאו פתרון לבלאגן בחניון (כיפת ברזל או סדרן), אבל גם אחרי ארבע שעות, בסוף מגיעים הביתה.

בד בבד, שלוש שנים אל תוך התופעה מתפתחת פרספקטיבה: הפסטיגל הוא מוצר סטטי - ובזה כוחו. כמו טל מוסרי. הסיפור אותו סיפור, אם הוא מתרחש במוזיאון, במשחק מחשב או בסרט ריגול. הפעם עוז זהבי הופך לאסף הרץ; הכוכבים שנולדו בטלוויזיה מגיעים, לראשונה, גם מהרשת (איזי, "גנגנם סטייל"); והכל זורם ברוח התקופה. אבל בגדול, זו אותה נוסחת פופ מנצחת.

מה שכן משתנה מדי שנה הוא בתך. כמו הנהר של הרקליטוס, לכל פסטיגל היא נכנסת אחרת. אם פעם היא רק שרה את המילים, עכשיו היא כבר זזה כמו דנה פרידר ומבחינה בהתרגשות שאוחזת בנערות בכל עת שאסף הרץ עולה לבמה.

הפסטיגל הוא טקס חניכה. חניכה למתבגרת הצעירה, וגם להוריה המזדקנים. למעשה, האירוע הזה מכין אותך ליום שבו בתך תצרח למראה ילדון העונה לשם תובל שפיר. אסי דיין כתב לזה מילים ועפרה חזה נתנה את הנשמה: בתקווה שתבין את הפרחה.

ציון: 8.5

חזרה לדף ראשי | לניוזלטר מתאריך: