19.02.2018
ד' באדר תשע"ח
ישראל היום
ארכיון מהדורה מודפסת וידאו החזון אודות העיתון פרסום צור קשר
19.02.2018
> לניוזלטר בתאריך
שתף ב-facebook | שלח לחבר
רוזינה קמבוס נפטרה

שחקנית התיאטרון המוכשרת הלכה אתמול לעולמה בגיל 61 אחרי התמודדות ממושכת עם מחלת הסרטן • מי שלא הכיר אותה בתיאטרון, בוודאי זכה להתאהב בה ב"מבצע סבתא" • ארונה יוצב היום על בימת הקאמרי

מאיה כהן

רוזינה קמבוס, יהי זכרה ברוך
|
צילום: קוקו

רוזינה קמבוס, אחת השחקניות החשובות של התיאטרון הישראלי, הלכה אתמול לעולמה בגיל 61 לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן.

קמבוס היתה שחקנית של התיאטרון הקאמרי מאז 1999. היא שיחקה בהצגות רבות של התיאטרון, ובהן "קרום", "קוויאר ועדשים", "עיר הנפט", "הכתובה", "השיבה לחיפה" ועוד. קמבוס המשיכה לשחק עד לרגעיה האחרונים. בשנה האחרונה היא שיחקה בחמש הצגות שונות: "השיבה לחיפה", "אורזי מזוודות", "הכתובה", "שמו הולך לפניו" ובתפקיד ז'ורז'ט ב"בית ספר לנשים".

בשנה שעברה זכתה קמבוס להיות השחקנית הישראלית הראשונה שמועמדת לפרס הלן הייז לתיאטרון (פרס אמריקני) בקטגוריה של הפקה זרה. לפרס היא היתה מועמדת על תפקידה בהצגה "השיבה לחיפה".

במקביל לקריירה הענפה שלה בתיאטרון השתתפה קמבוס בסדרות טלוויזיה רבות, ובהן "עניין של זמן", "בנות בראון" ו"פלפלים צהובים" וכן בסרט הקאלט "מבצע סבתא". כמו כן, היא שיחקה בסרטי קולנוע, ובהם "סיפורי תל אביב", "שירת הסירנה", "הדברים שמאחורי השמש" ו"שליחותו של הממונה על משאבי אנוש" - שעליו זכתה ב-2010 בפרס שחקנית השנה בטקס פרסי אופיר. ב-2012 הצטלמה קמבוס לסידרה הקומית "משפחה לא בוחרים" המשודרת בערוץ 2 (רשת) ומתבססת על הסיטקום האמריקני "כולם אוהבים את ריימונד". קמבוס גם הספיקה להצטלם לסידרה "אמא ואבא'ז" המשודרת בימים אלה בהוט.

קמבוס נולדה ברומניה ולמדה בבית הספר למשחק בבוקרשט. היא עלתה לארץ ב-1983 ושיחקה תחילה בתיאטרון באר שבע. לאחר שהפכה לכוכבת של התיאטרון בדרום, השתתפה בכמה הצגות בתיאטרון הבימה, ומ-1999 היא בקאמרי.

"היא היתה שחקנית ענקית", אמר אתמול רמי ברוך, שחקן הקאמרי. "אישה תוססת, מדהימה, עם יכולות וכישרון אדיר ובולט. זה באמת עצוב, זו אבידה ענקית".

השחקן יפתח קליין אמר אתמול כי "רוזי שיחקה את אמא שלי בסידרה 'אמא ואבא'ז' שמשודרת עכשיו. שיחקנו יחד 450 הצגות של 'הכתובה' בקאמרי, שם היא שיחקה את השכנה יפה בירנבוים. היא היתה נפלאה, מקסימה. שחקנית בכל רמ"ח איבריה".

גילת אנקורי אמרה אתמול כי "רוזינה היתה אישה גיבורה ואמיצה בצורה בלתי רגילה. היה לי הכבוד לחלוק איתה חדר הלבשה בשנה האחרונה, כי שיחקנו יחד ב'אורזי מזוודות' וראיתי איך למרות הכאבים והטיפולים היא לא מפספסת שנייה על הבמה".

ענת וקסמן אמרה אתמול כי "רוזינה היתה בן אדם מצחיק, שחקנית בדם, אלופה. היא נלחמה במחלה במשך שמונה שנים ונתנה פייט מאוד קשה".

ארונה של קמבוס יוצב היום על בימת הקאמרי 1 בשעות 13:00-12:00, ובשעה 13:00 ייערך טקס אשכבה קצר. ההלוויה תתקיים בשעה 14:30 בבית העלמין ירקון בחלקת האמנים.

רוזינה השאירה אחריה את בעלה דורון עוז-עמי ושני בניה, טומי ואדם. יושבים שבעה בבית המשפחה ברחוב יהודה 6, שכונת נווה גנים, ביישוב בית דגן.

חזרה לדף ראשי | לניוזלטר מתאריך: