23.03.2018
ז' בניסן תשע"ח
ישראל היום
ארכיון מהדורה מודפסת וידאו החזון אודות העיתון פרסום צור קשר
23.03.2018
> לניוזלטר בתאריך
שתף ב-facebook | שלח לחבר
"גידלתם ילד שכל המדינה גאה בו"
הנשיא ביקר היום בבתי משפחות החיילים שנהרגו במבצע "עמוד ענן" • במסר להורים: "בניכם הגיבורים נלחמו להגנת המולדת"
נצחיה יעקב ומערכת ישראל היום

ביקור הנשיא בבית משפחת פרטוק
|
צילום: מארק ניימן / לע"מ
פרס בביקורו בבית משפחת יארמולניק
|
צילום: מארק ניימן / לע"מ

נשיא המדינה שמעון פרס ערך הבוקר ביקורי תנחומים בבתי משפחות החיילים שנהרגו במהלך מבצע "עמוד ענן", רב"ט יוסף פרטוק וסגן בוריס יארמולניק ז"ל.

בביקור הראשון אצל משפחת פרטוק ביישוב החרדי עמנואל, אמר הנשיא לאב יוסף: ?באתי בשם העם והמדינה לומר לכם כי יוסף היה גיבור אשר נפל על משמרתו. גידלתם ילד שכל המדינה גאה בו - בנכם ירשם בספר בו רשומים הלוחמים אשר הגנו על המדינה?.

אביו של יוסף סיפר לנשיא כי בתור יוצא הנח?ל עודד את יוסף להתגייס לצה?ל ולתרום למדינה: ?תלינו בו תקוות כי יתקדם בצבא וימשיך לתרום, אני מודה לך על שהגעת לפה, זה לא מובן מאליו עבורנו, ללא התמיכה שאנו מקבלים איני יודע איך היינו עוברים את הימים האחרונים?.

בהקשר זה אמר הנשיא: ?ראיתי במכתביו שכתב כי רצה לשחרר את מדינת ישראל מהפחד בו שרויה מהחמאס, הילד נשא עימו תקווה גדולה וכגודל התקווה כך גודל האבידה?.

בביקור השני אצל משפחת יארמולניק בנתניה חיבק הנשיא בחום ארוכות את אספיר וגנאדי, הוריו של בוריס בן ה-28, החייל השישי והקורבן האחרון של מבצע עמוד ענן - אשר ישבו בפנים חתומות באוהל הניחומים.

הנשיא אמר להורים ולאח השכולים: "באתי לבקש מכם שתקבלו את התנחומים וההערצה של מדינת ישראל כולה בזכות זה מיליון וחצי בעיקר אמהות וילדים יכולים לחיות בשקט. לא היתה שום ברירה במלחמה הזו. הם וכולנו אסירי תודה שאנו יכולים לטעום את טעם החיים".

עוד אמר להם: "אני גאה בכם על כך שעליתם לארץ, בניתם בית וגידלתם בן לתפארת. בוריס היה צעיר עם אינטליגנציה אמיתית והוא הוכיח אותה גם בצבא בהיותו קצין בצה"ל וגם בלימודיו באוניברסיטה. אני יודע כי בוריס נלחם על חייו מספר ימים, עקבתי אחר מצבו והתפללתי לשלומו. באתי בשם העם להשתתף בכאבכם ולומר כי העם גאה בכם?. 

פרס חיבק את האם ואמר: "אני יודע שזה מאוד קשה לך אבל את חייבת להיות חזקה, אני בטוח שזה גם מה שבוריס היה מצפה".

הנשיא התייחס גם לפעולת צה"ל במהלך המבצע ואמר: ?צה?ל הצטיין במבצע זה, וניהל אותו בזמן קצר תוך כיבוד חפים מפשע, וכיבוד טוהר הנשק ועל כך גאוותי?.

חזרה לדף ראשי | לניוזלטר מתאריך: