23.03.2018
ז' בניסן תשע"ח
ישראל היום
ארכיון מהדורה מודפסת וידאו החזון אודות העיתון פרסום צור קשר
23.03.2018
> לניוזלטר בתאריך
שתף ב-facebook | שלח לחבר
רה"מ: מעריך את תרומתו הרבה של ברק

נתניהו הגיב להודעתו הדרמטית של שר הביטחון: "מודה לו" • ח"כ דנון: "ברוך שפטרנו מעונשו של זה" • יחימוביץ' הביעה צער על ההחלטה

מערכת ישראל היום

נתניהו וברק, היום
|
צילום: לע"מ

מיד לאחר הודעת הפרישה של שר הביטחון אהוד ברק, החלו לזרום התגובות מכל קצוות הקשת הפוליטית.

בהודעה רשמית מלשכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו נמסר: "אני מודה לו על שיתוף הפעולה בממשלה, ומעריך מאוד את תרומתו ארוכת השנים לביטחון המדינה".

בימין בירכו את ההחלטה של ברק. "הוא ירשם בספר דברי הימים של ממשלות ישראל כשר הביטחון הגרוע ביותר שהיה להתיישבות היהודית", אמר השר יולי אדלשטיין, "התנהלותו הייתה רצופה שיקולים פוליטיים ואגואיסטיים וכל זאת על גבם של המתיישבים. לא אופתע אם בהזדמנות הראשונה שתתאפשר לו הוא ימצא את הסיבה לחזור לפוליטיקה ולסורו".


צילום: לע"מ

גם ח"כ דני דנון תקף את שר הביטחון: "ברוך שפטרנו מעונשו של זה. לאחר שברק הבין כי לא יקבל שריון בליכוד, הוא הפנים את חוסר הרלוונטיות שלו בזירה הפוליטית ובחר ליזום את פרישתו מהחיים הפוליטיים- במקום שהעם יעשה זאת בשבילו", אמר דנון והוסיף: "הייתי מצפה מציפי לבני ואהוד אולמרט לעשות את אותו הדבר ולא להביך את עצמם במפלה נוספת".

יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' הביעה צער על פרישת שר הביטחון. לדבריה, "ברק תרם לצה"ל ולביטחון המדינה יותר ממה שהציבור ידע אי פעם. את ניסיונו הרב הביא עמו למשרד הביטחון, שם נהג בשיקול דעת ובמקצועיות. יחימוביץ' איחלה לברק הצלחה בדרכו החדשה, ואמרה כי היא מקווה שימשיך לתרום מיכולותיו למדינת ישראל בעת הצורך.

"מביעה צער על פרישתו של שר הביטחון אהוד ברק מהחיים הפוליטיים. ברק תרם רבות למדינה כחייל, מפקד, שר וראש ממשלה ואזרחי ישראל חייבים לו רבות. אני מקווה שברק עוד יתרום למימוש החזון הציוני המשותף לשנינו, של מדינה יהודית, דמוקרטית, בטוחה, החיה בשלום עם שכניה", אמרה ציפי לבני.
 

כתבתנו נצחיה יעקב מדווחת כי יו"ר מרצ זהבה גלאון מסרה: "יש משהו סימבולי בכך שהאיש שאכזב ולא חתם על הסכם עם הפלשתינים, מתפטר דווקא בשבוע שבו הפרטנר מושיט לישראל יד לשלום ומבקש את הכרתה בו כמדינה".

חזרה לדף ראשי | לניוזלטר מתאריך: