23.03.2018
ז' בניסן תשע"ח
ישראל היום
ארכיון מהדורה מודפסת וידאו החזון אודות העיתון פרסום צור קשר
23.03.2018
> לניוזלטר בתאריך
שתף ב-facebook | שלח לחבר
בעקבות החשיפה: מעון "נווה יעקב" נסגר
משרד הבריאות הודיע היום על סגירת המוסד הפסיכיאטרי • 160 החוסים פוזרו למסגרות חלופיות • העובדים מוחים על פיטוריהם • עו"ד הורוביץ: "הכל משחק פוליטי של שני משרדי ממשלה כשהמסר למשרד האוצר "בפעם הבאה שתבקש להפריט - לא תעיז"
נצחיה יעקב ומיטל יסעור בית-אור

מעון "נווה יעקב"
|
צילום: רואי עלימה (ארכיון)

משרד הבריאות הודיע היום על סגירתו של מוסד "נווה יעקב" בשל החשד לפרשת התעללות חמורה בחוסים ששהו בו, כפי שנחשף לפני כחודש.

היום הוצא החוסה האחרון מבין 160 החוסים ששהו במוסד, ולמרות שהליך פיזורם נמשך שלושה שבועות, החל מיום 31.10.2012 והסתיים היום, אין אף שלט בכניסה למעון המעיד על סגירתו.

החוסים פוזרו לבתי אבות ברמת השרון, בג'לג'וליה, בשער מנשה ובמקומות נוספים. בנוסף, פוטרו כל העובדים מבלי שדאגו להם למקומות עבודה חלופיים.

בג"ץ עדיין אמור לדון בבקשת המשפחות לקבל תשובה ממשרד הבריאות מכוח איזה חוק החליטו לסגור את המעון. עד צהרי היום צריכה להתקבל תשובה מהמשרד, אז בית המשפט יחליט סופית בעניין למרות שכל החוסים כבר הועברו למקומות חלופיים.

עו"ד דוד הורוביץ, המייצג את המוסד "נווה יעקב" העביר ביקורת חריפה מאוד על ההחלטה להוצאת החוסים, וטען כי מדובר בהתעללות המשפחות ושימוש ציני וכוחני של שני המשרדים משרד הבריאות ומשרד האוצר, "משפחות שלא הסכימו באופן מיידי להעביר את יקיריהם הם איימו עליהם שישלחו אותם למקומות מרוחקים עם תנאים פחות טובים כמו חדר קטן", אמר, "מדובר במשפחות חלשות שבאיומים פרקו להם את המעון שילדיהם היו שם . מי שהסכים במיידי קיבל מקום קרוב. מדובר בהליך די עצוב. כולנו מחכים להחלטת הבג"ץ. ואחר כך יתחילו קרבות ממושכים על פיצויים".

עוד הוסיף: "הצוות איבד את מקום עבודתו, לא דואגים להם, הם יקבלו דמי אבטלה ויתחילו בחיפוש עבודה כמו כולם. נפלנו קורבן למאבק בין משרד הואצר שמבקש להפריט ושהמחיר יהיה זול לבין משרד הבריאות שרוצה לשמור על תקנים. משרד הבריאות רצה לגרום שכל הארץ תזדעזע מתלונת סרק מלפני שנה על כוח עזר של מישהו שנתן סטירה לחוסה, כשהמסר הוא למשרד האוצר בפעם הבאה שתבקש להפריט- לא תעיז. הכל משחק פוליטי של שני משרדים ממשלתיים שמובילים אותו אנשים כוחניים ללא טיפת אמוציות תוך שימוש בתקשורת, מאבקים אינטרסנטיים ציינים הבאים על חשבון החוסים והמשפחות. זה הסיפור האמיתי. לא התעללות ולא הזנחה".

חזרה לדף ראשי | לניוזלטר מתאריך: