22.01.2018
ו' בשבט תשע"ח
ישראל היום
ארכיון מהדורה מודפסת וידאו החזון אודות העיתון פרסום צור קשר
22.01.2018
> לניוזלטר בתאריך
שתף ב-facebook | שלח לחבר
כתב אישום חמור נגד "האלמן הסדרתי"
מערכת ישראל היום ונצחיה יעקב

קופר. טען כי הוא זקוק לרעל כחלק מפעולותיו במוסד
|
צילום: גדעון מקוביץ'

כתב אישום חמור נגד שמעון קופר הוגש הבוקר בבית המשפט המחוזי בלוד, בגין רצח אשתו השלישית, ג'ני מלמד- קופר.

מכתב האישום עולה כי קופר (51) מקיבוץ אייל, שזכה לכינוי "האלמן הסדרתי", רצח את אשתו השלישית, ג'ני לפני כשלוש שנים באמצעות חומר קטלני אותו קיבל מחברתו הרופאה מריה זקוטסקי.

מכתב האישום עולה כי קופר הכיר את זקוטסקי, רופאה מרדימה מבית החולים מאיר בכפר סבא, בעת שהיה נשוי. בשלב מסוים ביקשה זקוטסקי לעבור להתגורר עמו, אך הוא דחה אותה בטענה כי לא יוכל להוציא את אשתו מהבית.

באוגוסט 2009 קופר סיפר לזקוטסקי כי עליו לצאת ל"משימה סודית" במהלכה עליו לחסל אדם, מתוקף שירותו במוסד. הוא ביקש ממנה להשיג עבורו חומר שלא יתגלה אם תיעשה בדיקת רעלים. הסיפור על המוסד, כך נמסר מהמשטרה, מצטרף לשקרים רבים שסיפר קופר לסובבים אותו, כולל שני בניו ונשותיו. לטענתו, הוא היה גם קצין בשייטת ובעל תואר ראשון מבר-אילן, ולבת זוגו האחרונה סיפר כי נשלח למשימת חיסול חשאית בחו"ל מטעם משרד הבריאות, במטרה להשיג חומרי הרדמה. בכתב האישום נכתב כי רואים דפוס מובהק של רוצח סדרתי.

על פי כתב האישום, זקוטסקי גנבה עבורו את החומר מבית החולים בו עבדה ואף הסבירה לו כיצד להשתמש בו. כך, ב-21 באוגוסט 2009 רצח את אשתו דאז, ג'ני, באמצעות החומר שמסרה לידיו הרופאה ולאחר מכן טען בפני השוטרים כי מצא אותה שוכבת על הרצפה כשמסביבה חפיסות של כדורים.

ממשטרת מחוז מרכז שברמלה מסרו אתמול: "הוא ארכי-נוכל שעבד באופן שיטתי, אדם מתוחכם שמכיר נשים, מתחתן, בונה על הממון שלהן, שם דריסת רגל על הממון - ואז פונה להשגת אישה חדשה".

נצ"מ בן שלום מסר כי החקירה, שהחלה כסמויה לפני כמה חודשים, בחשד כי רוצח סדרתי פועל באזור השרון, עברה לפני כחודש לחלקה הגלוי. מהמשטרה נמסר כי החקירה בעניין מותה של אשתו הראשונה של קופר, אורית שניץ, וכן בעניין מעורבותה של המאהבת המרדימה, זקוטסקי, במקרה זה, נמשכת.

הפרקליטות מבקשת להאריך את מעצרו של קופר עד תום ההליכים בעניינו.

בית המשפט ידון היום בבקשה להארכת מעצרה של הרופאה, זקוטסקי, אשר צפויה להיות מואשמת בגרימת מוות ברשלנות בכפוף לשימוע.

חזרה לדף ראשי | לניוזלטר מתאריך: