22.01.2018
ו' בשבט תשע"ח
ישראל היום
ארכיון מהדורה מודפסת וידאו החזון אודות העיתון פרסום צור קשר
22.01.2018
> לניוזלטר בתאריך
שתף ב-facebook | שלח לחבר
ברק: "צריך לשמור על לגיטימיות גם כשמפעילים כוח"

לאחר שהודיע על פרישתו מהחיים הפוליטים, אמר שר הביטחון כי "אנחנו לא פועלים בחלל ריק אלא בזיקה לעולם", והוסיף: "נותרו לנו עוד אתגרים" • הבוקר הכריז ברק על פרישתו: "שמחתי לשרת את מדינת ישראל במשך 53 שנים, רוצה להקדיש זמן למשפחתי. פוליטיקה מעולם לא הייתה משאת נפשי"

שלמה צזנה

ברק. פורש מהחיים הפוליטיים
|
צילום: אי.פי

53 שנים לאחר שהתגייס לצה"ל, הודיע היום אהוד ברק על סיום שירותו למען הציבור הישראלי. במהלך טקס להענקת פרסי בן-גוריון בתל אביב, אמר שר הביטחון כי "אנו צריכים לשמור על לגיטימיות בינלאומית גם כשאנו מפעילים כוח". לדבריו, "אנחנו לא פועלים בחלל ריק אלא בזיקה לעולם". ברק הוסיף, כי "נותרו לנו עוד אתגרים בזירות הקרובות והרחוקות".

יו"ר מפלגת עצמאות הודיע הבוקר במסיבת עיתונאים דרמטית במשרד הביטחון שבקרייה על סיום דרכו הפוליטית. עם זאת, הבהיר ברק כי יישאר בתפקיד שר הביטחון עד למינוי שר ביטחון חדש בממשלה הבאה."החלטתי לפרוש מהחיים הפוליטיים ולא להתמודד בבחירות לכנסת הקרובה. קיבלתי את ההחלטה לא בלי לבטים אבל בלב שלם. בשבע וחצי השנים האחרונות הובלתי את המערכת דרך השיקום, הבטחנו את הקשר המודיעיני, המדיני והמבצעי עם האמריקאים", הצהיר ברק.

"אני פורש כי אני רוצה להקדיש יותר זמן למשפחתי. מיציתי את העיסוק בפוליטיקה שלא הייתה מעולם משאת נפשי", הסביר שר הביטחון, "אני חושב שתחלופה בעמדות כוח היא דבר חשוב וחיובי, יש דרכים רבות לתרום למדינה ולחברה ולא רק דרך הפוליטיקה. אני מדגיש שכל עוד תתבקש עצתי אעמיד אותה לרשות ראש הממשלה ובכירי המערכת".

ברק סירב להתייחס לשאלה במי יתמוך בבחירות שייערכו בחודש ינואר. "כל מה שהעם יחליט, ואני מקווה שזה יהיה בהצבעה ידנית כי עם מחשבים זה לא ממש עובד, אז זה מה שיהיה. בין אם זו תהיה שלי או נתניהו או כל אחד אחר", סיכם.

חזרה לדף ראשי | לניוזלטר מתאריך: