18.02.2018
ג' באדר תשע"ח
ישראל היום
ארכיון מהדורה מודפסת וידאו החזון אודות העיתון פרסום צור קשר
18.02.2018
> לניוזלטר בתאריך
שתף ב-facebook | שלח לחבר
מסתפרים בשביל חולי הסרטן

עמותת זכרון מנחם החלה בהתרמת שיער לטובת פאות לילדים ולנוער החולים בסרטן • במבצע משתתפות יותר מ-100 מספרות • אחת התורמות: "זה כאב שאפשר לחסוך"

מיטל יסעור בית?אור, כתבתנו לענייני בריאות

מבצע התרמת שיער של עמותת זכרון מנחם. עשרות נשים תרמו את שיער ליצירת פיאות
|
צילום: אורן נחשון

במשך חמש שנים לא גזרה קוראל ודר (17) מירושלים אפילו סנטימטר אחד משיערה. ודר חלתה בסרטן לפני שש שנים, ובמהלך הטיפולים אף איבדה את רגלה. לפני חמש שנים הסתיימו הטיפולים, ומאז היא בריאה ושיערה החל לצמוח.

אתמול תרמה כ-30 סנטימטרים משיערה במסגרת מבצע התרמת השיער הארצי של עמותת זכרון מנחם לטובת פאות לילדים ולנוער החולים בסרטן.

"כחולה הלכתי בלי פאה. האמנתי שאני יפה איך שאני, גם עם קרחת", סיפרה ודר, "אבל אני יודעת מחברות עד כמה השיער חשוב. גם לי כאב לאבד שיער, וזה כאב שיכול להיחסך מבנות אחרות. זה היה מאוד מרגש להסתפר ולגזור את השיער, שלקח לו הרבה זמן לצמוח. אבל זה הרגיש לי טוב וידעתי שזה למטרה טובה".

המבצע לתרומת שיער יתקיים עד יום שלישי 27.11, ובמהלכו מוזמנים נשים וגברים בעלי שיער ארוך לתרום את שיערם. התורמים יכולים להסתפר ללא תשלום ביותר מ-100 מספרות ברחבי הארץ שמשתתפות במבצע. בעמותה הסבירו כי אפשר לתרום גם לאחר המבצע, אך אז נדרשים התורמים לשלוח את שיערם באופן עצמאי.

להכנת פאה אחת דרושות כשבע תרומות שיער באורך של 30 סנטימטרים, ועלות הכנת פאה איכותית מתחילה ב-7,000 שקלים.

פרטים על המספרות המשתתפות ועל אופן התרומה אפשר למצוא באתר של זכרון מנחם: www.zichron.org.

חזרה לדף ראשי | לניוזלטר מתאריך: