21.03.2018
ה' בניסן תשע"ח
ישראל היום
ארכיון מהדורה מודפסת וידאו החזון אודות העיתון פרסום צור קשר
21.03.2018
> לניוזלטר בתאריך
שתף ב-facebook | שלח לחבר
האימפריה מכה שביעית

תסריטאי "האימפריה מכה שנית" צורף, ומארק המיל והריסון פורד עשויים לחזור • ההכנות ל"פרק 7" בטרילוגיה החדשה בעיצומן

ישי קיצ'לס

הקאסט המקורי יעשה קאמבק? המיל, פישר ופורד
|
צילום: אי.פי

הפרישה המשמחת של ג'ורג' לוקאס מעולם הקולנוע וההכרזה של אולפני דיסני - הבעלים החדשים של אולפני לוקאספילם - על הפקתה של טרילוגיה חדשה בסידרת "מלחמת הכוכבים", לא מפסיקות לייצר כותרות. וזאת אף שנותרו יותר משנתיים וחצי עד למועד יציאתו למסכים של "פרק 7" ("Episode 7"), הסרט הראשון בטרילוגיה המתוכננת, שעלילתה תתרחש לאחר אירועי הטרילוגיה המקורית ("מלחמת הכוכבים", "האימפריה מכה שנית" ו"שובו של הג'די").

לפני כשבועיים דווח שהתסריטאי זוכה האוסקר מייקל ארנדט ("מיס סנשיין הקטנה", "צעצוע של סיפור 3") כבר סיים לכתוב את התסריט של "פרק 7" ואת קווי המתאר של פרקים 8 ו-9, ואילו בימים האחרונים צורפו אליו לורנס קסדן וסיימון קינברג, שצפויים להיות חתומים על התסריטים של שני החלקים הבאים (אם כי בשלב זה לא ברור אם ביחד או בנפרד).

אף ש-20 השנים האחרונות לא היו טובות במיוחד לקסדן (ע"ע "לוכד החלומות"), נוכחותו המפתיעה ברשימה אמורה לשמח את מעריציה המבוגרים יותר של הסידרה, שבוודאי זוכרים לו חסד נעורים הודות לתסריטים שכתב ל"אימפריה מכה שנית" (עם לי ברקט) ול"שודדי התיבה האבודה", החלק הראשון (והטוב ביותר) בסידרת אינדיאנה ג'ונס. לעומת זאת, הכללתו של קינברג, שבין השאר חתום על "מר וגב' סמית" ועל "אקס מן: ההתחלה", מבטיחה מעט פחות.

ברקע נמשכת חרושת השמועות בנוגע לזהותו של הבמאי שייבחר להוביל את הפרויקט, והודעה רשמית בנושא אמורה לצאת בימים הקרובים. בינתיים הסירו את מועמדותם כמה וכמה במאים בכירים, ובהם סטיבן ספילברג וג'יי ג'יי אברמס ("סטארטרק").

הבמאים שעדיין נותרו במירוץ כוללים את ג'ון פאברו ("איירון מן"), מתיו ווהן ("קיק אס"), דיוויד פינצ'ר ("מועדון קרב") ואדגר רייט ("סקוט פילגרים נגד העולם"), שמסתמנים כמועמדים המועדפים על המעריצים, וכן דמויות אפרוריות ומאולפות יותר כגון ג'ו ג'ונסטון ("קפטן אמריקה") וג'וזף קוסינסקי ("טרון: מורשת"), המועמדים המועדפים על אולפני דיסני.

בשלב זה אמנם ידוע שעלילת הסידרה החדשה תתרחש לאחר אירועי הטרילוגיה המקורית, אך טרם ברור אם מישהו משחקני הטרילוגיה המקורית ישוב לגלם את דמותו. בתוך כך, מארק המיל, שגילם את לוק סקייווקר, ידע לספר שג'ורג' לוקאס דאג ליצור איתו קשר כדי לבדוק אם יהיה מעוניין להשתתף בפרויקט. גם הריסון פורד כבר הספיק להביע עניין לשוב לנעליו של המבריח הבין-גלקטי השרמנטי האן סולו, אף שהיתנה את העניין בכך שדמותו סוף סוף תיהרג.

חזרה לדף ראשי | לניוזלטר מתאריך: