21.01.2018
ה' בשבט תשע"ח
ישראל היום
ארכיון מהדורה מודפסת וידאו החזון אודות העיתון פרסום צור קשר
21.01.2018
> לניוזלטר בתאריך
שתף ב-facebook | שלח לחבר
הנרות הללו

צבעוניים בשלל גוונים, מפיצים ריחות טובים ומקשטים את הבית • לכבוד חנוכה, הנרות החדשים והאלטרנטיבים שיגרשו לכם את החושך

יניב משיח

לראותם בלבד. נרות חנוכה
|
צילום: GettyImages
נרות מעוצבים מבית פרונסטי. מגיעים בצנצנת פורצלן מעוטרת בדוגמאות. להשיג ברנבי בוטיק, ה' באייר 30, תל אביב. המחיר: 760 שקלים
|
צילום: בוטיק יח"צ
נר בצורת סופגנייה משעוות פרפין. להשיג בהילולה, הגנים 32, רמת השרון, ובאתר: www.hilula.co.il. המחיר: 12 שקלים
נר לקישוט של אסטבן בצבעים ובדוגמאות אתניים. להשיג ב?kooN, מלכי ישראל 5, תל אביב, ובאתר: www.naturalshop.co.il. המחיר: 199 שקלים
|
צילום: גון סל
נרות המעוצבים כפרחים. המארז כולל חמישה נרות להשיג בגלריית הומאז', עולי ציון 13, שוק הפשפשים, יפו. המחיר: 20 שקלים למארז
|
צילום: אבי ולדמן
חנוכייה עם שמן צבעוני של משתקמי עמותת צ'יימס. להשיג באתר: www.zerozer.org.il. המחיר: 120 שקלים
|
צילום: צ'יימס ישראל

בהתקרב חג החנוכה, ועם שובו של החורף, מתמלאים מדפי החנויות בנרות צבעוניים וריחניים לחגוג איתם את חג האורים. כבכל שנה החידושים רבים והמגוון רחב במיוחד, כך שבאמת כבר לא צריך לחפש בנרות.

"לצד נרות חנוכה המוכרים, העשויים פרפין, אפשר למצוא נרות המובערים בשמן זית, ממש בדומה לאלה שהודלקו בימי בית המקדש", אומר אלי אריבי, מנהל נרות שלהבת, "מדובר בחידוש, שבו שמן הזית מצוי בתוך כוסות עם מכסה וגם הפתיל כבר נמצא בפנים".

"המגמה היום בתחום הנרות היא שילוב של נרות עם כלים", אומרת מירב כהן, מייסדת ללין ומבעלי הרשת, "אם פעם היו גושים של נרות או פתיתי שעווה, היום רוב הנרות בחנויות הם בעצם נרות בכלי זכוכית, פח או קרמיקה למיניהם. הנרות הם מחומר שומני וארומטי. נר בכוס קטנה יכול למלא את כל החדר בניחוח דומיננטי, וזו האופנה העכשווית".

נרות תוצרת בית

אף על פי שלנרות חג משלהם, יש מי שמשתמש בהם גם ביתר ימות השנה. בחנויות אפשר למצוא נרות לקישוט, נרות לאווירה ונרות לאירועים מיוחדים. קיימים סוגי נרות שונים דוגמת נרות עוגה, נרות חלולים, נרות כדוריים, נרות צפים ושאר נרות נוי בעיצובים שונים.

אם חשקה נפשכם בנרות מעוצבים בעבודת יד בשלל צבעים, תוכלו ללמוד להכין אותם בסדנה מיוחדת. "מדובר בפעילות מהנה להורים ולילדים, שיוצרים בה בעצמם נרות שונים", אומרת שלי יהודאין, ארומתרפיסטית המעבירה סדנאות להכנת נרות בעבודת יד, "נר הוא פריט דקורטיבי, שטרם הדלקתו יכול להישמר במשך שנים במקום שאינו חשוף לשמש. בסדנאות לומדים להכין נרות מסוגים שונים, ובהם נרות חלולים, נרות ג'ל ונרות מוצקים".

הסדנאות, שאורכות כחמש שעות, מאפשרות להכין מגוון רחב של נרות בצבעים שונים ובטקסטורות מגוונות. "בסדנאות מקבלים את כל הכלים הדרושים ליצירת נרות, למשל גביעים, כוסות וכל דבר שאפשר לצקת לתוכו שעווה. בהמשך לומדים טכניקות קישוט, שיסייעו לעטר את הנרות ביתר קלות. לסיום משלבים צמחי מרפא, פרחים ועלים, שיספקו את הצבעים והריחות השונים שנרצה להעניק לנרות", מסבירה יהודאין.

במרכז המבקרים דבורת התבור שבמושב שדמות דבורה מתקיימים כל השנה סיורים לכל המשפחה, שבמסגרתם נערכת סדנה חווייתית להכנת נרות דונג ריחניים. "הדונג הוא מוצר טבעי שהדבורים מייצרות בבלוטה מיוחדת ומשתמשות בו לבניית הכוורת", אומרת מלכה בן זאב ממרכז המבקרים דבורת התבור, "בני האדם משתמשים בחומר זה כבר משחר האנושות להכנת נרות, מוצרי קוסמטיקה ותרופות ולעיצוב תכשיטים. השימוש בחומר הטבעי נפוץ גם בימינו".

במהלך חג החנוכה תתקיים בדבורת התבור חגיגת נרות, ובה יוכלו המשפחות ללמוד איך נראה נר המכבים ואילו נרות טבעיים קיימים היום, ואף ישתתפו בסדנאות יצירה להכנת נרות.

בהכנת הכתבה השתתפה היאלי יעקבי

*   *   *

מאירים להם את החג

לקראת חנוכה מציעות עמותות רבות חנוכיות ונרות פרי עבודתם של אנשים עם צרכים מיוחדים. הכסף ממכירתם מסייע להמשך פעילות העמותה ולהעסקת המשתקמים.

• עמותת צ'יימס ישראל, הפועלת לשיקום אנשים עם צרכים מיוחדים, ממוקמת בראש העין ומפעילה את מיזם "זר עוזר". זהו מפעל מוגן לאנשים עם מוגבלויות, היוצרים לקראת חג החנוכה מגוון חנוכיות ומארזי מתנות. המחיר: 150-10 שקלים. לפרטים: www.zerozer.org.il

• עובדי סטודיו אנד ג'וי לשיקום אנשים עם צרכים מיוחדים (פארק אפק, ראש העין) הכינו לקראת חג החנוכה ערכה ליצירה עצמית של נרות מדפי דונג. למארז מצורפים "דמי חנוכה" - 12 מטבעות שוקולד חלב. המחיר: 54 שקלים. לפרטים: www.enjoy.org.il

חזרה לדף ראשי | לניוזלטר מתאריך: