21.01.2018
ה' בשבט תשע"ח
ישראל היום
ארכיון מהדורה מודפסת וידאו החזון אודות העיתון פרסום צור קשר
21.01.2018
> לניוזלטר בתאריך
שתף ב-facebook | שלח לחבר
דמי חנוכה

המנהג הסמלי של הענקת דמי חנוכה לקטנים הפך כבר מזמן לתעשייה המגלגלת מיליונים • מה תקנו השנה לילדים לכבוד חג האורים?

זיוה מוגרבי?קובני

חנוכיית פו הדוב מבית משחקי יצירה אורדע. המחיר: כ?30 שקלים
משחק סביבונים Battle Strikers של חברת אלפיט טויס. המחיר: כ?80 שקלים
מכונית נוסעת עם אפקטים קוליים המופעלת בשלט של דוקטור בייבי. מחיר מבצע: 99 שקלים (עד סוף דצמבר)
ליטל פאט שופ בובה מזמרת של חברת קודקוד. המחיר: 129 שקלים
כלב אינטראקטיבי ומדבר של חברת דיאמנט. המחיר: 199 שקלים
בובה זוחלת המשנה הבעות פנים של חברת Takmay. המחיר: 199 שקלים

מדי שנה בשנה לקראת חג החנוכה נערכות תעשיית הצעצועים בכלל וחברות המשחקים בפרט עם מגוון גדול של חידושים, ונלחמות על ליבו של הצרכן ועל כיסו. דמי החנוכה, שבמקור החלו כמנהג סמלי, הפכו כבר מזמן לתעשייה המגלגלת מיליונים, 800 מיליון שקלים בממוצע בכל שנה.

לדברי מאיר קלוגהפט, מבעלי "שחק נא" ויו"ר חטיבת הצעצועים של לשכת המסחר, משחקי הקופסה הם כ-20 אחוזים מסך היקף המכירות. ההוצאה השנתית הממוצעת של משק בית על צעצועים עלתה ב-13.7 אחוזים בחמש השנים האחרונות - מ-324 שקלים ל-368 שקלים. מסקר שערכה החודש רשת טויס אר אס באמצעות מכון מידע שיווקי עולה כי 61 אחוזים מהנשאלים יעניקו דמי חנוכה או יקנו מתנה, 56 אחוזים יעניקו רק מתנות, 25 אחוזים ייתנו כסף ו-19 אחוזים ייתנו גם מתנה וגם כסף.

עוד עולה כי הילדים יקבלו השנה מהוריהם או מסבא ומסבתא מתנה או דמי חנוכה בסכום ממוצע של 95 שקלים. "השנה זוכים כלי נגינה ואביזרי מוסיקה לביקוש מיוחד בקרב הילדים בעקבות תוכניות הריאליטי המוסיקליות דוגמת 'כוכב נולד', 'דה וויס', 'בית ספר למוסיקה' ועוד", אומר מוטי יעקובסון, מנכ"ל חברת צעצועי מוטי. "לתוכניות האלה יש השפעה רבה על הילדים, שרוצים לחקות את מה שהם רואים ולהפוך לזמרים ולכוכבים. הלהיטים השנה, להערכתי, יהיו מיקרופון, גיטרה משולבת עם מיקרופון, אורגנית ועוד כלי נגינה שהילדים רואים על הבמה". המחיר: החל מ-85 שקלים.

יוצאים מהקופסה

בקרב הילדות, הבובות והפיות של מועדון Winx זוכות להצלחה מסחררת. "בד בבד עם העונה החמישית, שתעלה בקרוב, הושק ליין בובות משודרג של הדמויות האהובות, הכולל מוצרים נלווים דוגמת מברשת שיער, חיות מחמד, ערכת קסמים ועוד", אומר מאיר רונן, מנכ"ל אלפיט טויס". והמחיר? 149.90-69.90 שקלים.

גם בגיזרת משחקי הקופסה לא חסרים חידושים והמצאות, ובהם ערכת יצירה להכנת דמויות מבצק סוכר (החל מ-30 שקלים) של חברת דיאמנט, והמשחק "לעוף על המיליון", המבוסס על שעשועון הטלוויזיה המצליח, מבית שחק נא. בחברת משחקי יצירה - אורדע מציעים לילדים לקראת חנוכה ערכות להכנת נרות אישיים וערכות להכנת חנוכיות מגבס בעיצוב דמויות מעולמם של הילדים, ובהן פו הדב, דורה ואחרים. המחיר: 30-25 שקלים.

כולם רוצים לשמח את הילדים, את הנכדים ואת האחיינים בדמי חנוכה, אך לא פעם תופחת ההשקעה הכספית מעל ומעבר. רשת חנויות משו מציעה מתנות במחירים נמוכים במיוחד. "יש לנו מוצרים גם בשקל אחד", אומר דניאל אזולאי, מנכ"ל הרשת. "כך, בתקציב צנוע של שקלים בודדים, אפשר לצאת עם מתנה לכל ילד או נכד. אפשר למצוא ברשת שלל סביבונים, ערכות יצירה לחנוכה, כדורים, משחקי קליעה למטרה, דמקה, משחק סולמות וחבלים ועוד, והכל בשקלים בודדים".

חנוכה שמח.

חזרה לדף ראשי | לניוזלטר מתאריך: