21.02.2018
ו' באדר תשע"ח
ישראל היום
ארכיון מהדורה מודפסת וידאו החזון אודות העיתון פרסום צור קשר
21.02.2018
> לניוזלטר בתאריך
שתף ב-facebook | שלח לחבר
כבר לא (חיילים) בודדים

אריאל (25) וליה (22) עלו לארץ בגפם מארגנטינה ומקולומביה כדי להתגייס • חוץ משירות משמעותי, הם מצאו אהבה זה בזרועות זה • אתמול נערכה חתונתם המרגשת בפרדס חנה

דני ברנר, כתבנו בצפון

הזוג המאושר עם השדכן, צביקה לוי
|
צילום: דני ברנר

הכלה לבשה לבן, החתן התרגש והאורחים הזילו דמעה: בפרדס חנה התקיימה אמש חתונה נוגעת ללב - אריאל רפנוביץ' (25) וליה בכר (22) מקיבוץ ברקאי שבבקעת עירון, שני חיילים בודדים לשעבר שעלו לישראל לבדם, נישאו זה לזה.

אריאל הגיע לישראל במסגרת פרויקט נעל"ה של הסוכנות היהודית, היישר לקיבוץ ברקאי, והותיר מאחוריו בבואנוס איירס, בירת ארגנטינה, הורים, אח ואחות. "בסיום התיכון התגייסתי לשריון ושירתי כנהג טנק. אחרי השחרור עבדתי בקיבוץ, ואז ליה הגיעה והכרנו", סיפר אריאל.

ליה בכר עלתה לישראל בגיל 19 מקולומביה והגיעה תחילה לאולפן בקיבוץ מעגן מיכאל. משם עברה להתגורר בקיבוץ ברקאי בסיועו של צביקה לוי, האחראי לחיילים הבודדים בתנועה הקיבוצית, והתגייסה לשירות סדיר כחיילת בודדה בחיל האוויר. אמה ואחותה נותרו בקולומביה.

"אחרי הגיוס לצה"ל הייתי לבד ובכיתי הרבה, אף שהייתי שלמה עם ההחלטה לעלות לישראל כי הרגשתי שזו המולדת שלי ושכאן אני צריכה לבנות את חיי. היה לי קשה", סיפרה ליה. השניים הכירו בנסיבות רומנטיות במיוחד. "אריאל הזמין אותי לגלוש באינטרנט אצלו בחדר, דיברתי בסקייפ עם אמי ואחותי, נרגעתי ומאז אנחנו ביחד", הוסיפה ליה בחיוך.

במכתב ההזמנה לחתונה ששלח אריאל לצביקה לוי, הוא כתב, בין היתר: "לפני שנתיים הבאת לקיבוץ חיילת בודדה. אמרת לי 'תקבל אותה יפה, תכין לה כוס קפה'. שמעתי בקולך והתאהבתי בה... ועכשיו, שנתיים אחרי, אנחנו עומדים להתחתן ומזמינים אותך לעמוד עימנו מתחת לחופה".

את היחס והטיפול האישי שהעניק להם צביקה לוי במהלך שירותם הצבאי כחיילים בודדים, הם לא שכחו. "לכבוד הוא לנו שצביקה עמד איתנו מתחת לחופה. לצערנו, שני האבות הביולוגיים שלנו לא היו בחתונה, אבל בשבילנו צביקה הוא כמו אבא", אמרו השניים בהתרגשות, "הכוונה שלנו היא להקים משפחה ובית בישראל, ואולי בזכותנו המשפחות שלנו יעלו לארץ".

צביקה לוי (64), סא"ל (מיל') בצנחנים שגויס שלשום בצו 8, הצליח להשתחרר לשעה קלה והגיע לחתונה. "אירוע כזה, שבו שניים מ'ילדיי' נישאים זה לזו ובונים את ביתם בישראל, הוא לא פחות מהגשמת חלום", אמר.

חזרה לדף ראשי | לניוזלטר מתאריך: