23.03.2018
ז' בניסן תשע"ח
ישראל היום
ארכיון מהדורה מודפסת וידאו החזון אודות העיתון פרסום צור קשר
23.03.2018
> לניוזלטר בתאריך
שתף ב-facebook | שלח לחבר
הרך הנולד על שם השוטר המיילד

האם שכרעה ללדת וקיבלה סיוע משוטר שהיה במקום הפתיעה אותו במחווה מרגשת: לקרוא לבנה על שמו, מבארטו - מאור באמהרית

דני ברנר, כתבנו בצפון

מאור ומאור - השוטר והילד
|
צילום: משטרת ישראל

הבוקר (שני) הבאנו לכם את הסיפור המרגש שהגיע מצפת, על השוטר שסייע לאישה שכרעה ללדת להביא לעולם את בנה. 

בשעות הצהריים נפגשו "השוטר המיילד", רס"ר מאור אביטל וסמ"ש זיו אלוש שהיה עימו, עם מנגיסטו זינקו (29), לה סייעו, בבית החולים זיו בצפת. זינקו הפתיעה את השוטרים וכמחווה על הסיוע שהגישו החליטה לקרוא לבנה מבארטו, שמשמעותו באמהרית – מאור, על שם השוטר שסייע לה.

משמרת לילה רגילה של רס"ל מאור אביטל (27) וסמ"ש רז ללוש (20), שני שוטרי סיור במשטרת צפת, הסתיימה באופן בלתי שגרתי. אתמול לפנות בוקר, בעת שהשוטרים היו בנסיעה שגרתית סמוך למרכז הקליטה "כנען", הם הבחינו בגבר המסמן לעזרה וזועק "אישה", "אישה".

למרות שהעברית לא הייתה שגורה בפיו של הגבר, עולה חדש מאתיופיה, הבינו השוטרים שהוא מבקש לסייע לאשתו אשר ככל הנראה כורעת ללדת. הבעל הנרגש הוביל את השוטרים לדירת מגוריו שם הבחינו באשתו הצעירה על הרצפה, אחרי ירידת מים, בתהליך מתקדם של לידה.

השוטרים הזמינו אמבולנס של מד"א ובינתיים הרגיעו את בני הזוג. מאור התקשר לאשתו שושי אביטל (24), אחות מיילדת בבית החולים זיו בצפת, שגם היא בת העדה האתיופית, וקיבל ממנה הנחיות איך לסייע ליולדת. "הערתי את אשתו בטלפון ושאלתי אותה מה עושים? היא הנחתה אותי להרגיע את היולדת, להעלות אותה למיטה ולבצע סדרת פעולות הכנה ללידה", סיפר מאור, "בינתיים הזעקנו את מד"א ירדן אבל זה הלך כל כך מהר ועד שהצוות שלהם נכנס לדירה, התינוק כבר יצא לאוויר העולם והיולדת אחזה בו בידיה", סיפר רס"ל אביטל.

לאנשי מד"א נותר רק לנתק את חבל הטבור ולהביא את היולדת עם התינוק לבית החולים זיו שם הם אושפזו במחלקת היולדות ונמסר כי מצבם טוב מאד. "אני שמח שהצלחתי להרגיע את האישה ואת בעלה ולסייע להם. זו לא הייתה פעילות משטרתית שגרתית אלא פעולה אנושית והומאנית. אם לא היינו עוצרים כדי לעזור להם, יתכן שהיולדת הייתה נשארת עד הבוקר עם התינוק בין הידיים", אמר רס"ל אביטל.

היולדת הנרגשת, שזו לה לידה שלישית, חיבקה בחום את הרך הנולד ואמרה: "אני שמחה ומאושרת ומבקשת להודות לשוטרים, לאנשי מד"א ולאנשי בית החולים שעזרו לנו וטיפלו בי כל כך יפה".

במרכז הקליטה של הסוכנות היהודית, שם מתגוררים בני הזוג זינקו, שיבחו את פעילותם של השוטרים והבטיחו לערוך מסיבת ברית גדולה בהשתתפותם.

חזרה לדף ראשי | לניוזלטר מתאריך: