17.03.2018
א' בניסן תשע"ח
ישראל היום
ארכיון מהדורה מודפסת וידאו החזון אודות העיתון פרסום צור קשר
17.03.2018
> לניוזלטר בתאריך
שתף ב-facebook | שלח לחבר
"אם אבו מאזן רציני - נשב יחד מחר"

ראש הממשלה אינו מתרשם מהצהרותיו המתונות של אבו מאזן • "מו"מ ישיר ללא תנאים מוקדמים הוא חשוב - רק כך נקדם את השלום", אמר בפתח ישיבת הממשלה

מערכת ישראל היום

ראש הממשלה מגיב לדברי אבו מאזן
|
צילום: אלכס קולמויסקי
נמשכות התגובות לדבריו של יו"ר הרשות אבו מאזן. הבכיר הפלשתיני, שהתראיין לערוץ 2 והציג עמדות מתונות לגבי זכות השיבה, הגבולות והשימוש באלימות כנגד ישראל.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בפתח ישיבת הממשלה. "צפיתי בראיון של הנשיא עבאס בסוף השבוע. שמעתי שמאז הוא כבר הספיק לחזור בו מדבריו, אבל זה רק מוכיח עד כמה חשוב משא ומתן ישיר וללא תנאים מוקדמים. רק במשא ומתן ישיר אפשר לברר מה הן העמדות האמיתיות, ובאופן כללי אני יכול להגיד שאם אבו מאזן באמת רציני ומתכוון לקדם את השלום, מבחינתי אפשר לשבת יחד מיד".


צילום: רויטרס

נתניהו הוסיף: "ירושלים ורמאללה מרוחקות זו מזו שבע דקות, אני מנצל את ההזדמנות הזאת לקרוא שוב לנשיא עבאס לחזור מיד לשולחן המשא ומתן וללא תנאים מוקדמים כי את השלום אפשר לקדם רק סביב שולחן המשא ומתן ולא ע"י החלטות חד צדדיות בעצרת האו"ם, שרק ירחיקו את השלום ורק יביאו לאי יציבות".

"אבו מאזן מתערב לטובת השמאל"

מוקדם יותר הצהיר שר החוץ אביגדור ליברמן כי לריאיון שהעניק אבו מאזן הייתה מטרה אחת – להתערב ולהשפיע על תוצאות הבחירות בישראל. "הוא מתערב לטובת השמאל, שלי יחימוביץ' וזהבה גלאון שמייצגות את האינטרס הפלשתיני בתוך ישראל".

עוד אמר ליברמן כי אבו מאזן מעביר מסרים שונים באנגלית ובערבית. "אחרי עסקת שליט הוא דיבר במונחים של טיהור אתני, גזל קרקעות ומשאבי טבע. הוא דיבר על אותם מחבלים ששוחררו בעסקה שרצחו יהודים בדם קר וקרא להם גיבורים", הוסיף.

גם בכיר חמאס בעזה מחמוד א-זאהר תקף את אבו-מאזן. "הוא משתף פעולה של ישראל", אמר בריאיון לגלי צה"ל. "אם הוא היה מתעקש על אינתיפאדה שלישית היו מרעילים אותו בדיוק כמו עראפת. הוא הגן על חייו אבל אין ספק שהוא מהמר על שמו הטוב".
חזרה לדף ראשי | לניוזלטר מתאריך: