23.03.2018
ז' בניסן תשע"ח
ישראל היום
ארכיון מהדורה מודפסת וידאו החזון אודות העיתון פרסום צור קשר
23.03.2018
> לניוזלטר בתאריך
שתף ב-facebook | שלח לחבר
"במשפחה שלנו כמעט כולם ניסו להתאבד"

החייל ח' שם קץ לחייו בבסיס • אחיו: הוא התאבד בגלל ההתעללות של ההורים • בעקבות כך ביקשו ממשרד הביטחון שלא להכיר באב ובאם כהורים שכולים

לילך שובל ויעל ברנובסקי

"ח' היה הילד הכי שנוא". למצולמים אין קשר לכתבה
|
צילום: קוקו (אילוסטרציה)

שישה אחים מבני ברק דורשים ממשרד הביטחון שלא להכיר בהוריהם כהורים שכולים, לאחר שבנם החייל, ח', התאבד לפני כמה שבועות בבסיסו. הפרשה החמורה, שחשפה הכתבת הצבאית של "קול ישראל" כרמלה מנשה, מצביעה על שנים ארוכות של התעללות פיזית ונפשית של ההורים בילדיהם.

לפי הפרסום של מנשה, י', אחד האחים, סיפר כי "אחי ירה בעצמו במהלך הטירונות בגלל ההתעללות של ההורים שלנו. הם היכו אותו, השפילו אותו, זרקו אותו מהבית. הוא נזרק לרחובות, התגייס לצבא ובהזדמנות הראשונה שהיה לו נשק שם קץ לחייו".

הורי המשפחה הם חרדים, וחלק מהילדים חזרו בשאלה. בתצהיר מעלים האחים, הבכור בן 31 והצעירה, קטינה בת 13 וחצי, שורה של מעשים חמורים ביותר שנמשכו שנים. בין השאר מאשימים הילדים את הוריהם ששברו את שיניהם, היכו אותם במקלות ודרכו על ראשם. לפי אחד האחים, "הגשנו תלונה במשטרת רמת גן לפני שבע שנים ולא נעשה עם זה כלום. עכשיו אחותנו הצעירה גרה אצל ההורים. ביום חמישי הגשנו יחד איתה שוב תלונה למשטרה, ולקחנו אותה אלינו".

לדברי י', "ח' היה הילד הכי שנוא. הוא נולד שמן, אבא קרא לו 'חזיר' והיה מתעלל בו באוכל. פעם הוא בא לאכול משהו קטן מהשולחן לפני הקידוש, ואבא דקר אותו עם המזלג ביד. לא פעם אמא אמרה שהוא הילד שהיא הכי שונאת".

ש', אח נוסף, סיפר כי "אחותנו הקטנה אמרה 'אני לא אחזור לשם. אם אחזור אני אתאבד, כמו שאחי עשה'".

האחים אומרים כי כל אחד מהם פיתח בעיות נפשיות. לפי י', "במשפחה שלנו כמעט כולם ניסו להתאבד, אך ניצלו. לא יהיה מצב שבו ההורים שלנו גם רצחו וגם ירשו. אנחנו לא מוכנים שההורים האלה יקבלו שום דבר שקשור אליו".

מדוברות משרד הביטחון נמסר בתגובה כי "עובדת סוציאלית של אגף משפחות והנצחה מטפלת בבני המשפחה מאז המקרה". משירותי הרווחה נמסר כי "מרגע קבלת התלונה הוצאה הקטינה מחזקת ההורים. שאר ילדי המשפחה הם בגירים, ושירותי הרווחה לא מטפלים בהם".

חזרה לדף ראשי | לניוזלטר מתאריך: