23.03.2018
ז' בניסן תשע"ח
ישראל היום
ארכיון מהדורה מודפסת וידאו החזון אודות העיתון פרסום צור קשר
23.03.2018
> לניוזלטר בתאריך
שתף ב-facebook | שלח לחבר
לוחם מג"ב נהרג מפליטת כדור

טרגדיה באימון: בזמן שחיים חלסצי ז"ל וחברו ניקו את נשקיהם, נפלט כדור מהרובה של החבר • מפקד מג"ב הורה על הפסקת האימונים עד לבירור נסיבות האירוע

אפרת פורשר ושלומי דיאז

חלסצי ז"ל
|
צילום: יהושע יוסף

"היה כבוד גדול לשרת איתו. לוחם ומפקד משכמו ומעלה", כך אמרו אתמול חבריו ליחידה של סמל ראשון חיים חלסצי ז"ל, אשר נהרג אתמול מפליטת כדור של חברו. בעקבות האירוע, הורה מפקד משמר הגבול ניצב יורם הלוי על הפסקת כל אימוני הירי במג"ב.

האירוע הקשה התרחש בשעות הצהריים המוקדמות. מחקירת האירוע עולה כי חלסצי, אשר שירת כמדריך קליעה בבסיס מג"ב במכמש שבגיזרת בנימין, וחברו, המשרת באותו תפקיד, ניקו את כלי הנשק שלהם.

בשלב מסוים נפלט כדור מהרובה של חברו של חלסצי ופגע, מטווח אפס, בחזהו. הלוחמים שהיו באזור ניסו לסייע ולהעניק ללוחם טיפול, עד להגעתם של צוותי רפואה. חלסצי פונה באמבולנס צבאי לבית החולים הדסה הר הצופים, תוך כדי שמבצעים בו החייאה. מאמצי ההחייאה בבית החולים לא צלחו, ושם נקבע מותו.

חלסצי, בן 21 במותו, שירת במג"ב במשך שנתיים וחצי, והיה אמור להשתחרר בעוד כחצי שנה.

חברו, שפלט את הכדור, נחקר במח"ש (המחלקה לחקירות שוטרים), ומכריו סיפרו אתמול כי הוא שרוי בהלם ומתקשה לעכל את שאירע לחברו הטוב.

לבית המשפחה בנתניה הגיעו אמש עשרות קרובים וחברים של חלסצי, ואליהם הצטרפו חברי ילדות וחברי השיכבה בתיכון אורט גוטמן בנתניה. "ילד מצוין, ממושמע אחראי. גאה היה להסתובב במדים של מג"ב בעיר. חבל שהלך לנו ככה לא בקרב אלא בטעות", אמר חברו דודי.

חבריו לפלוגה הוסיפו כי "האיש היה היה משכמו ומעלה. הדריך כיתות שלמות של לוחמים והיה לוחם מצטיין. כולנו בפלוגה ג' של מג"ב המומים".

חבריו של חלסצי ז"ל סיפרו כי הוריו, אחיו בן ה-12 וחברתו, שני, הסתגרו בבית שעות ארוכות.

"הם הרוסים. חיכו עשר שנים לבואו עד שנולד. האסון הוא קשה. בלתי נתפס. כששמעו מה קרה הם לא הביעו כעס על החייל שבטעות פלט כדור. הם מבינים שדברים קורים אבל קשה להם להשלים עם האובדן", אמרו.

חלסצי הובא אמש למנוחות בבית העלמין הצבאי בנתניה.

חזרה לדף ראשי | לניוזלטר מתאריך: