22.01.2018
ו' בשבט תשע"ח
ישראל היום
ארכיון מהדורה מודפסת וידאו החזון אודות העיתון פרסום צור קשר
22.01.2018
> לניוזלטר בתאריך
שתף ב-facebook | שלח לחבר
סופ"ש קטלני בים: ארבעה טבעו למוות

בשלושה מהמקרים הטביעות התרחשו בחופים לא מוכרזים או ללא נוכחות מציל • אשדוד: בן 4 טבע בבריכה לאחר שהחליק על משטח רטוב; מצבו קשה

אבי כהן, גדי גולן, דניאל סיריוטי ונצחיה יעקב

חוף בלתי מוכרז בנתניה
|
צילום: יהושע יוסף (ארכיון)

הקיץ רק התחיל ועשרות אלפי ישראלים מגיעים לבלות בחופי הים ובבריכות, אך אלו גבו בסוף השבוע את חייהם של לא פחות מארבעה בני אדם שטבעו למוות ושל שניים נוספים שנפגעו מטביעה.

נערה כבת 13 מבית חנינא שבמזרח ירושלים טבעה למוות אתמול לפנות בוקר בחוף הדולפינריום שבת"א. הנערה ובני משפחתה הגיעו במהלך שעות הלילה לחוף. בשעה אחת בלילה נכנסו חמישה צעירים למים, ובהם הנערה, ובשלב מסוים הם החלו לטבוע. שניים מהם הצליחו לצאת בכוחות עצמם בעוד שניים אחרים וכן הנערה, שהיתה מחוסרת הכרה, חולצו על ידי עוברי אורח.

צוות ניידת טיפול נמרץ של מד"א שהגיע לחוף טיפל בנערה, שהיתה ללא דופק ונשימה, ופינה אותה לבית החולים איכילוב. בבית החולים נמשכו המאמצים להציל את חייה, אולם כעבור כמה שעות נאלצו הרופאים לקבוע את מותה.

באשדוד טבע למוות גבר כבן 40 בחוף לא מוכרז סמוך לחוף מי עמי בעיר. הוא הוצא מהמים על ידי מתרחצים אחרים בחוף, ולאחר פעולות החייאה ממושכות על ידי צוות של מד"א הוכרז מותו.

במקרה אחר באשדוד, ילד כבן 4 טבע בבריכה בבית פרטי. הוא פונה במצב קשה לבית החולים קפלן ברחובות בעודו מורדם ומונשם. מבדיקה שביצעו אנשי מד"א בהגיעם לבית הפרטי עולה כי הילד ככל הנראה רץ סמוך לבריכה, וכאשר הגיע למשטח רטוב, הוא החליק ונפל לתוך המים.

מקרה מוות נוסף היה ביום שישי בבוקר בחוף הכרמל בחיפה. תושבת העיר בת 58, שיצאה לשחיית בוקר, טבעה למוות. רוחצים בחוף, שהבחינו באישה מוטלת על קו החוף, הזעיקו למקום צוות טיפול נמרץ של מד"א, ורופא קבע את מותה.

גופתו של תושב הגליל המערבי בן 83, שנעדר מאז יום שישי, נמצאה אתמול בחוף הים בנהריה. רוחצים בים שמשו את הגופה מהמים הזעיקו למקום צוות מד"א, וזה קבע את מותו של האיש, שטבע ככל הנראה לאחר שלקה באירוע לב בעת ששחה.

אירוע טביעה נוסף התרחש אתמול בחוף אכדיה בהרצליה, שם טבע גבר בשנות החמישים לחייו. עוברי אורח שהבחינו בו משו אותו מהמים מחוסר הכרה. כוחות משטרה והצלה הוזנקו למקום והחלו בביצוע פעולות החייאה ראשוניות בגבר, ולאחריהן הוא פונה לבית החולים מאיר בכפר סבא במצב קשה.

חזרה לדף ראשי | לניוזלטר מתאריך: