18.02.2018
ג' באדר תשע"ח
ישראל היום
ארכיון מהדורה מודפסת וידאו החזון אודות העיתון פרסום צור קשר
18.02.2018
> לניוזלטר בתאריך
שתף ב-facebook | שלח לחבר
ארנק סלולרי: מהיום אפשר לשלם באמצעות הטלפון הנייד
אפליקציה חדשה מאפשרת להעביר כסף מהטלפון הנייד לכל אדם או מוסד, ללא תלות בבנק, סוג המכשיר וסוג כרטיס האשראי
אילן גטניו

מתוך האפליקציה

חברת סלאריקס השיקה היום אפליקציה של ארנק סלולרי אותו פיתחה במשך שנה וחצי. סלאריקס פיתחה לארנק הסלולרי מודל ייחודי, כממשק תשלומים ללא צורך בתאום עם כל מפעילי הסלולר וחברות האשראי וללא צורך ברכיב פיזי במכשיר או בקופה כמו טכנולוגיה של שבב-קירבה NFC. בעלי מכשירים מיושנים יוכלו להיכנס לארנק דרך אינטרנט סלולרי (WAP) וכן דרך אתר האינטרנט של החברה.

מספר חברות במשק כבר חתמו על הסכמי שיתוף פעולה עם סלאריקס ובחלקן ניתן כבר לשלם עבור השירותים שלהם באמצעות האפליקציה. בין החברות: הדקה ה-90, ידיעות ספרים, פיצה האט, בנק הדואר, אוטוקאר, ערוץ הקניות ועוד.

"הבנו שבכדי לאפשר לקהל רחב ומגוון נגישות וקלות מירבית לארנק הסלולרי יש לפתח גם אפליקציה לסלולר", אמר שלמה זיטמן, מנכ"ל החברה. הארנק הסלולרי של סלאריקס מאפשר לכל בעל טלפון להעביר כסף לכל אדם, ללא תלות בבנק שבו מנהל את חשבונות, סוג המכשיר שלו וסוג כרטיס האשראי בו שניהם משתמשים.

זיטמן מספק דוגמאות: "גם כשמגיע הביתה שרברב לתקן סתימה בכיור ניתן לשלם לו דרך הסלולר, או אפילו לבייבי-סיטר וגם כשהבן מתקשר ממחנה הצופים שנגמר לו הכסף. מדובר על הדברים הכי בנאליים ויום-יומיים. כל שני אנשים שהם בעלי מכשיר סלולרי יכולים להעביר ולקבל כסף. הסלולרי הפך להיות המכשיר הקרוב והנגיש ביותר לכל אדם ומזמן השימוש בו הוא לא רק לשיחה אלא לנהל את העולם. אפליקציית סלאריקס מספקת פתרון פיננסי קל, נוח ופשוט עבור כל מי שרוצה וצריך להעביר כסף או לקבל לידיו כסף".

זיטמן הוא טייס בעברו, שכבר באמצע שנות ה-90 מיד לאחר סיום שירותו הצבאי בחיל האוויר החל להתעניין ולחקור את תחום ה"מובייל-פיימנטס", תשלומים באמצעות הסלולר. הפיתוח הראשון שלו היה "פאנגו", שיטת החנייה הסלולארית, שהקלה משמעותית על חיי הנהגים והחונים, ואף הביאה לסוף "עידן הגירודים" של כרטיסי החנייה.

בין שותפיו של שלמה זיטמן למיזם החדשני "סלאריקס" יעקב דיאור, שכיהן כמנכ"ל "ויזה cal" והיום הוא יו"ר הדירקטוריון של סלאריקס, ברוך אלפייה, ששימש בעבר כסמנכ"ל בכיר לניהול סיכונים ואישורים ב"ויזה cal", איש העסקים מוסא חסדייה הפועל בתחומי התקשורת ואחד מבעלי המניות בערוץ הטלוויזיה הערבי החדש שעלה באחרונה לאוויר, חברת "שמיר מערכות" המתמחה בפתרונות בעולם הסלולר ומתי וינברג, לשעבר מבעלי משרד הפרסום - "וינברג קרסו שמיר", אחראי על תחום השיווק והפרסום של סלאריקס.  שותף שנוסף באחרונה הוא "ערוץ הקניות" בבעלותו של אורן ז'ורבין. הערוץ, בניהולו של המנכ"ל עמי איטח, השקיע למעלה מ-5 מיליון שקל בסלאריקס.

לדברי ז'ורבין, ההערכה היא כי במהלך השנים הקרובות יתבצעו בישראל עסקאות העברת כסף באמצעות מכשיר הסלולר בהיקף של מיליארדי שקלים. "פגשתם מישהו שאינו מרוצה מכך שכרטיסי הטיסה המודפסים עברו מן העולם?".

סוגיית האבטחה היא אחד היתרונות של המערכת. למעט פעם אחת, משתמשי סלאריקס אינם צריכים למסור את מספר כרטיס האשראי שלהם. מרגע ההרשמה, מספר האשראי מוצפן בהתאם לתקינה הנדרשת על ידי חברות האשראי ויזה ומסטרקארד, ומאותו הרגע, בכל רכישה משתמשים רק במספר הטלפון הנייד והסיסמה האישית. ואם הטלפון נגנב? "הארנק מחייב הזנת סיסמה במסגרת השימושים בו וכן המערכת מתנתקת אוטומטית בסיום השימוש בו".

חזרה לדף ראשי | לניוזלטר מתאריך: