23.03.2018
ז' בניסן תשע"ח
ישראל היום
ארכיון מהדורה מודפסת וידאו החזון אודות העיתון פרסום צור קשר
23.03.2018
> לניוזלטר בתאריך
שתף ב-facebook | שלח לחבר
"חמינאי אמר לי שאיראן תשרוף את ישראל"

עדות ממקור אישי לכוונות של טהרן: ר"מ ספרד לשעבר, חוסה אסנאר, חשף פרטים משיחה שקיים בעבר עם "המנהיג הרוחני" • "הוא אמר לי שמלחמה בלתי נמנעת"

שלמה צזנה, כתבנו המדיני

ד"ר גולד עם אסנאר, אתמול
|
צילום: אורן נחשון

ישראל מזהירה כבר שנים מפני מזימותיה של איראן והסכנה משאיפותיה לנשק גרעיני, אך אתמול נמסרה בפומבי עדות חדשה שמחדדת את הדברים. ראש ממשלת ספרד לשעבר, חוסה מריה אסנאר, אמר בהרצאה שנשא בירושלים כי מנהיגה הרוחני של איראן הבהיר לו בשיחה אישית כי הוא מתכוון להשמיד את ישראל.

"בשיחה פרטית שנערכה בטהרן באוקטובר 2000, עלי חמינאי אמר לי כי יש לשרוף את ישראל עד כלות ולהעלימה מהעולם", סיפר אסנאר, שהוסיף כי חמינאי אמר גם ש"מלחמה של איראן נגד ארה"ב וישראל היא בלתי נמנעת".

ראש ממשלת ספרד לשעבר שוהה בארץ כאורחו של "המרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה", בראשותו של נשיא המכון, ד"ר דורי גולד, לשעבר שגריר ישראל באו"ם. ד"ר גולד שאל במפגש: "האם כשחמינאי דיבר על מחיקת ישראל מהמפה, הוא התכוון לתהליך היסטורי וממושך של קריסת המדינה הציונית או שמא דיבר על חיסול פיזי?צבאי?" אסנאר ענה: "הוא התכוון לחיסול פיזי בכוח צבאי".

אסנאר, שסיפר כי חמינאי תיאר באוזניו את ישראל כ"סרטן היסטורי, אנומליה", הוסיף: "בפגישה הוא אמר: 'אני עובד על כך שאיראן תגבר על ארה"ב וישראל במלחמה הבלתי נמנעת מולן'". אתמול נפגש אסנאר גם עם רה"מ נתניהו ושוחח עימו בנושא.

בתוך כך, דו"ח סודי שהכין פאנל מומחים של האו"ם, ושהגיע לידי סוכנות הידיעות רויטרס, קובע כי הסנקציות נגד איראן עובדות, אך במקביל היא ממשיכה במאמציה להעשיר אורניום.

חזרה לדף ראשי | לניוזלטר מתאריך: