20.02.2018
ה' באדר תשע"ח
ישראל היום
ארכיון מהדורה מודפסת וידאו החזון אודות העיתון פרסום צור קשר
20.02.2018
> לניוזלטר בתאריך
שתף ב-facebook | שלח לחבר
לא מתחלפת עם איש

שרון טל הגשימה חלום של כל סטודנט למשחק בסרטו החדש של ערן קולירין, "ההתחלפות" • משם הדרך לשטיח האדום לצד בראד פיט התקצרה

מאיה כהן

מתאקלמת. טל
|
צילום: ורד אדיר

הפנטזיה של כל סטודנט למשחק היא שרגע לפני שהוא מסיים את לימודיו, יחטפו אותו להפקה גדולה וייתנו לו תפקיד משמעותי בסרט עם במאי מוערך. לשרון טל (30) החלום גם התגשם.

בעודה בשנה השלישית של לימודי משחק בניסן נתיב, הגיעה טל לאודישן ראשון לסרט חדש של הבמאי ערן קולירין ("ביקור התזמורת"), ולאחר תהליך סינון ארוך, ללא שום ניסיון קולנועי קודם, קיבלה את התפקיד הראשי בסרט "ההתחלפות", שיעלה היום בבתי הקולנוע, לצידם של רותם קינן, דב נבון ושירילי דשא.

"יצאתי מהאודישן הראשון בלי ציפיות לכלום, הרגשתי שעשיתי אותו גרוע", משחזרת טל איך זה התחיל, "באודישן השני איחרתי, נסעתי בטעות למקום הלא נכון, ואיך שיצאתי מהמונית ערן (קולירין, מ"כ) אמר לי 'תגידי לנהג שיחכה, את יכולה לחזור איתו'. מתברר שזה ההומור שלו. בסוף זה נגמר ברגע של אושר, שבו צרחתי איזה שעה בטלפון".

סרטו של קולירין מגולל את סיפורו של עודד (רותם קינן), אדם השב לביתו ביום אחד בשעה לא צפויה ומאותו רגע מתחיל להתבונן ולבחון את חייו מחדש. הקצב איטי, אבל האמירה בו על כל הדברים האוטומטיים שאנו עושים בחיינו בלי לעצור לרגע ולחשוב, ברורה מאליה.

ההתחלפות- סרטו החדש של ערן קולירין, בקולנוע החל מ- 3.5.12 צפו בפרומו:"בהתחלה כשקראתי את התסריט נורא הזדהיתי עם הדמות של עודד, עם תמי (הדמות של טל, מ"כ) לקח לי זמן והיה לי קשה. כל הדינמיקה של חיי הנישואים והשיגרה בהם לא מוכרת לי כי אני רווקה, ויש בה הרבה דברים שלקח לי זמן להבין".

בין שלל הפסטיבלים שבהם השתתף "ההתחלפות" (ואף זכה בפרס מיוחד בבלגרד), זכתה טל לצעוד על השטיח האדום בוונציה, באחד הפסטיבלים הגדולים והיוקרתיים בעולם. "זה הרגיש כמו חלום. היה מרגש לראות את הסרט באולפן של אלף איש, שבו את מבינה מה זה הקסם של הקולנוע. זה סרט עדין וכל ניואנס עובר בקהל כמו גל. מובן שראיתי את גווינת' את בראד, את כולם.היה ממש כיף".

ומהן התוכניות עכשיו?

"עכשיו אני חיה בארץ, עושה תפקיד בתיאטרון 'מיקרו' (תיאטרון רוסי בירושלים, מ"כ), ובספטמבר אני חוזרת לוונציה (לסמסטר אחרון אצל הבמאי אנטולי ואסילייב, מ"כ). בד בבד, אני כל הזמן באודישנים ומאוד רוצה להשתלב. לוקח זמן להתאקלם".

חזרה לדף ראשי | לניוזלטר מתאריך: