24.01.2018
ח' בשבט תשע"ח
ישראל היום
ארכיון מהדורה מודפסת וידאו החזון אודות העיתון פרסום צור קשר
24.01.2018
> לניוזלטר בתאריך
שתף ב-facebook | שלח לחבר
"שוק הסמארטפונים ייפתח לתחרות"

השר כחלון התארח בעמוד הפייסבוק של "ישראל היום" • הבשורה: הורדות מחירים

יעל ברנובסקי, כתבתנו לענייני רווחה

השר כחלון, אתמול ב"ישראל היום"
|
צילום: יוסי זליגר

שר הרווחה והתקשורת משה כחלון התארח אמש בעמוד הפייסבוק של "ישראל היום" והביא לשיא של פניות מגולשים: מאות אזרחים שאלו את השר על מחירי הטלפונים הסלולריים והחבילות בחברות הכבלים והלוויין, וכן על טיפול משרד הרווחה בשכבות החלשות.

רוב הגולשים היו מוטרדים מהמחירים הגבוהים בשוק הטלפונים הסלולריים. השר כחלון השיב כי "עומדים לפתוח את שוק הסמארטפונים לתחרות ולבטל את כל החסמים הביורוקרטיים, וכל זה על פי תקן אירופי. בסופו של דבר, המהלך יוביל להורדת המחירים".

אזרחים רבים וחיילים בסדיר ובמילואים נתקלים לא אחת בתופעה של מעבר למפעילי תקשורת במדינות ערב כאשר הם נמצאים סמוך לגבול - מה שגורם לחשבון החודשי להתנפח. כחלון התייחס גם לכך והסביר: "השבוע פירסמנו שימוע שיחייב את חברות הסלולר לחסום את אפשרות הנדידה של המכשיר לרשתות ירדניות ואחרות. לקוח שיהיה מעוניין בכך יוכל להמשיך להיות פתוח לשירותים אלה, וזאת אך ורק אם הוא מיודע בעלות השיחה. חברות יוכלו להשאיר את המכשירים פתוחים לשירותי נדידה גם ללא אישור הלקוח, אך יהיו מחויבות לגבות תעריף רגיל בארץ ולא תעריף נדידה שהוא גבוה יותר".

גולשים שהתעניינו במחירים הגבוהים של חבילות הערוצים בכבלים ובלוויין קיבלו הבטחה מהשר כי משרדו פועל להוספת מתחרים חדשים, וכי החברות נדרשו להציע חבילות זולות יותר. מי שאינו מחובר לחברות אלו התבשר כי למערך עידן פלוס יתווספו בקרוב 26 תחנות רדיו וכן הערוצים חינוכית 23, ערוץ המוסיקה ועוד.

כחלון, המכהן גם כשר הרווחה, נשאל בהמשך על קיצבת הנכים הנמוכה והשיב: "בשבוע שעבר ניתנה תוספת של 200 מיליון שקלים לכלל הנכים, ואני מתחייב להמשיך לשפר את קצבאות הנכות בכל תקופת הכהונה שלי".

לצפייה בראיון עם השר כחלון, המסכם את הפאנל שנערך בפייסבוק, לחצו כאן

חזרה לדף ראשי | לניוזלטר מתאריך: