19.02.2018
ד' באדר תשע"ח
ישראל היום
ארכיון מהדורה מודפסת וידאו החזון אודות העיתון פרסום צור קשר
19.02.2018
> לניוזלטר בתאריך
שתף ב-facebook | שלח לחבר
"ניצחתי, ואמשיך לנצח"

אור יוספוב ריגש מדינה שלמה כשביקש מהציבור לדגום דם כדי למצוא לו תרומת מח עצם • עדיין לא נמצא תורם, אך את חגיגת בר המצווה שלו אמש הוא לא ישכח

חגית רון?רבינוביץ'

אור בחגיגת בר המצווה שלו, אמש
|
צילום: מאיה באומל בירגר
הכתבה על אור ב"ישראל היום", 18.4.11

"אין זה מובן מאליו בשבילי לעמוד כאן לחגוג עם כולכם. השנה האחרונה היתה מאתגרת מאוד עבורי ועבור משפחתי, שבלעדיה לא הייתי צולח את הרגעים הלא קלים שנאלצתי לעבור. אבל לרגע לא ויתרתי, וניצחתי. ואני אמשיך לנצח. ואל תשכחו, הכי חשוב: בריאות, בריאות, בריאות!".

במילים מרגשות אלו פתח אור יוספוב את דרשת בר המצווה שלו, שאותה נשא מול 500 אורחים נרגשים אמש במסיבת בר המצווה שלו שנערכה בירושלים. אור החייכן חלה בלוקמיה, שבינואר השנה תקפה אותו בפעם השנייה. משפחתו נאלצה לצאת למסע התרמות לדגימות דם בחיפוש אחר תורם מח עצם עבורו, לאחר שנתבשרו כי רק תרומה כזאת תציל את חייו. יחד עם עמותת "מאבק לחיים", ביקש אור בקמפיין עצום מתושבי ישראל לצאת ולדגום את דמם, אולם עד כה לא נמצא תורם מתאים והמשפחה לא אומרת נואש.

כל האורחים שהגיעו לחגיגה, בהם ילדים חולי סרטן מהמחלקה ההמטולוגית בהדסה עין כרם, שם אושפז אור בכל התקופה האחרונה, עמדו על רגליהם והריעו לחתן השמחה בהתרגשות כשנכנס לאולם. אמו סיגי פנתה אליו ואמרה לו: "העולם מחכה לך, בני היקר. ממך אנחנו שואבים את הכוח להתגבר על כל הקשיים". סבו של אור מילמל בעיניים לחות: "הגיבור הזה שלי".

סיגי מסבירה כי "אור נמצא כרגע במצב של נסיגה של המחלה, והוא ממשיך לקבל טיפולים כימותרפיים קלים יותר ממה שקיבל עד כה. אנחנו עדיין מחכים לנס, שיימצא תורם מח עצם מתאים, כי רק תרומה שכזו תבטיח שהמחלה הארורה הזו לא תחזור ותפגע בו. העמותה עדיין זקוקה לתרומות, וצריך להבין שמאגר דגימות דם שכזה מציל עוד רבים שחולים ועוד יחלו בלוקמיה".

אור עצמו סיפר אמש כי רק לפני שבועיים חזר מטיול ארוך בארה"ב מטעם עמותת "גדולים מהחיים" ו"עמותת חיים". "באמת שעשיתי כיף", הוא אומר ומחייך את חיוכו הממיס ועיניו הגדולות נוצצות כשמרימים אותו על כתפיים ורוקדים איתו עם הגיעו למצוות.

לתרומות למימון דגימות מח עצם שנאספו במבצע של אור: עמותת "מאבק לחיים" בנק לאומי, סניף 912, חשבון 44808/63.

חזרה לדף ראשי | לניוזלטר מתאריך: