21.03.2018
ה' בניסן תשע"ח
ישראל היום
ארכיון מהדורה מודפסת וידאו החזון אודות העיתון פרסום צור קשר
21.03.2018
> לניוזלטר בתאריך
שתף ב-facebook | שלח לחבר
שכר הטרחה החודשי של המחבלים הפלשתינים

הרשות משלמת משכורות לטרוריסטים שמרצים עונש מאסר בישראל • הסכומים מגיעים עד 12 אלף ש' לחודש • אסירים עם תעודת זהות ישראלית מקבלים תוספת

שלמה צזנה, כתבנו המדיני

צילום: משה שי

בבסיס התקציב של הרשות הפלשתינית: משכורות מדורגות למחבלים הכלואים בבתי הסוהר בישראל.

על פי דיווח שהגיע לגורם ממשלתי בכיר בירושלים, כל טרוריסט פלשתיני הכלוא בישראל נמצא ברשימת מקבלי המשכורות של הרשות הפלשתינית. מבדיקה שנערכה בישראל עולה כי מדובר בתקציב "השירות הציבורי" של הרשות, המהווה 3.5 אחוזים מכלל התקציב שלה. כספי האוצר הפלשתיני מגיעים משני מקורות מימון עיקריים: מחצית מהממשל האמריקני והשאר מקבוצת "המדינות התורמות".

על פי המידע שבישראל, התשלום למחבלים נעשה בצורה מדורגת ובהתאם למשך תקופת המאסר שהמחבלים מרצים בכלא הישראלי. התעריפים לדוגמה: אסירים שכלואים בישראל עד שלוש שנים מרוויחים סכום של 1,400 שקלים לחודש, אלה שנשפטו לשלוש עד חמש שנים מקבלים 2,000 שקלים בחודש, המרצים עונש של 10 עד 15 שנים זכאים ל-6,000 שקלים, 15 עד 20 שנים יזכו את האסירים ב-10,000 שקלים בחודש, ואילו אסירים ששפוטים ל-20 עד 30 שנים ישתכרו 12 אלף שקלים בחודש.

נוסף על כך, בנות הזוג של המחבלים וכן הילדים שלהם מקבלים תוספת קיצבה קבועה, ואסירים הנושאים תעודת זהות ישראלית אף זכאים לתוספת מיוחדת למשכורת.

בתוך כך, בפתח ישיבת הממשלה אתמול התייחסו שני שרים להחלטה של הרשות הפלשתינית לבקש מהאו"ם בספטמבר הכרה במדינה עצמאית.

השר אלי ישי אמר כי הקפאת התקציבים לרשות הפלשתינית היא צעד מתבקש. "הפלשתינים לא חפצים בשלום, הם לא רוצים תהליך מדיני", ציין השר ישי. "הם קיבלו הכל מאולמרט ומברק, ולא הגיעו לשום הסכם. הם הולכים רק לצעדים חד-צדדיים".

השר סטס מיסז'ניקוב הוסיף כי "אנו צריכים להיערך לתסריט מאוד גרוע בספטמבר". לדבריו, "יכול להיות שתתחיל תנועת מחאה, אבל לא כמו אצלנו, מלמטה וברגוע, אלא מחאה יזומה ומחוממת עד כדי כך שאפילו תהיה מזוינת".

חזרה לדף ראשי | לניוזלטר מתאריך: