זמר נוגה: כך הסתבך קובי פרץ עם מס הכנסה | ישראל היום

זמר נוגה: כך הסתבך קובי פרץ עם מס הכנסה

יותר מעשור היה יוחאי יעיש אמרגנו של הזמר • אחרי הפרידה, הפך לעד מדינה וסיבך את פרץ בחשד להעלמת מיליונים • "קובי הבטיח שאם ניתפס, נשלם ביחד"
פורסם ב: עודכן ב:
6
  • פרץ. "גנבו ממני כספים"
    צילום: 
    יואב ארי דודקביץ'
  • יעיש. "הוא רצה להפיל הכל עלי"
לכוכב הזמר הים־תיכוני קובי פרץ יש בימים אלה סיבה להיות מוטרד: פרקליטות מחוז תל אביב למיסוי ולכלכלה בוחנת אם להעמידו לדין בחשד להעלמת הכנסות במיליוני שקלים.
עד המפתח בתיק החקירה נגד פרץ הוא לא אחר מיוחאי יעיש, מי שהיה אמרגנו של הזמר משנת 2000 עד ראשית 2012. פרטים רבים על טיבם של החשדות נגד פרץ נלמדים מעדות שמסר יעיש לאחרונה באולמו של שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב דוד רוזן בעניינו של דוד ואנונו, בכיר לשעבר ברשות המסים המעורב גם הוא בתיק. השופט רוזן גזר על ואנונו שש שנות מאסר בעקבות הרשעתו בלקיחת שוחד בסך 300 אלף שקלים מיעיש.
תיקו של ואנונו הוחזר לאחרונה לשופט רוזן בנסיבות כמעט חסרות תקדים, בעקבות ערעור שהגיש לבית המשפט העליון על הרשעתו. סניגורו של ואנונו, עו"ד ירון גיגי, טען בערעור כי יעיש, שקיבל מעמד של עד מדינה, שיקר את השופט רוזן כאשר הפליל את ואנונו.

העדות המפלילה

יעיש חתם על שני הסכמי עד מדינה. הראשון, בינואר 2011, שבמסגרתו הפליל את ואנונו, והשני, במארס 2012, שבו הפליל את הזמר. לדבריו, בהסכם עד המדינה הראשון שיקר ועשה הכל כדי לחפות על הזמר מפני שפרץ היה מקור הפרנסה העיקרי שלו במשך עשר שנים. כיוון שכך, החליט בית המשפט העליון להחזיר את התיק לשופט רוזן, שאמור להחליט בימים הקרובים אם יעיש שיקר גם ביחס להפללת ואנונו.
בעדותו יעיש גם הסביר מדוע החליט לפתע להפליל את הזמר במסגרת הסכם עד המדינה השני. לגרסתו, הוא ופרץ זייפו מסמך שנועד לרשויות המס, ושממנו עולה כי פרץ קיבל בכל חודש סכום זניח. בפועל, העיד יעיש, כל ההכנסות הוזרמו לחברות שבשליטתו והשניים, לאחר ניכוי הוצאות שונות, התחלקו שווה בשווה ברווחים. בעדותו מסר כי הכנסותיהם מההופעות התכופות של פרץ הסתכמו בין 2005 ל־2009 ב־18.5 מיליון שקלים. לזמר ייחס העלמת הכנסות בהיקף של 6.7 מיליון שקלים.
בינואר 2012 הפתיע פרץ את יעיש וביקש להיפרד ממנו לאלתר. "הוא הלך לעבוד עם אחד שיש לו צ'יינג', מאיר רחמני. גם הוא אמרגן". יעיש לא הסתיר בעדותו את כעסו על הזמר. "קובי כל הזמן הבטיח לי שאם אנחנו ניתפס, אנחנו נשלם ביחד", סיפר, "אני ביקשתי מקובי 'בוא נלך לשלם ביחד מה שאנחנו חייבים למס הכנסה'. אמרתי לו 'אתה לא יכול להיפרד ממני, אנחנו שנינו יחד'. הציעו לו לסגור את התיק תמורת שני מיליון שקל והוא לא רצה. הוא רצה להפיל הכל עלי".
התובעת, עו"ד אסתי שלאין: "אתה קצת סוחט אותו?"
יעיש: "לא, אני אומר לו 'תשלם את המסים שלך. אני לא אשלם עליך את המיליונים שלך. אחרי שתסגור את החוב, ניפרד כידידים'".
התובעת: "יש לך הסכם בכתב עם פרץ?"
יעיש: "ההסכם מזויף. אמרתי לקובי שאני שומר עליו עד שהוא משלם לרשות המסים. הגיע אלי חוב מע"מ בסך 2.7 מיליון שקל".
השופט מתערב וחוקר: "וקובי פרץ משקר את מס הכנסה מאז שאתה מטפל בעניינים שלו?"
יעיש: "נכון, קובי הצהיר שהוא קיבל 1,500 שקל להופעה כשאנחנו מדברים על 40 אלף שקל. הוא הולך ומצהיר על 1,500 שקל ברוטו. נגן מרוויח יותר".
השופט: "לא אמרת לו שזה צחוק מהעבודה?"
יעיש: "זה מה שהתחננתי בפניו, והוא כל הזמן אמר לי 'כשניתפס אז נלך יד ביד'. וכשנתפסנו הוא עשה לי קומבינה עם עורך הדין שלו".

פרץ: "אני זמר, לא בורר"

לאחר שיעיש ירד מדוכן העדים הגיע תורו של פרץ, שסיפר כי קיבל מיעיש שכר בכל חודש תמורת חשבונית. הזמר התלונן כי אמרגנו גנב ממנו כספים באורח שיטתי. "אם הוא גנב מישהו הוא לא גנב אותך (פונה לסניגורו), לא את התובעת ולא את השופט. הוא גנב קודם כל אותי. אני עובד מגיל 16, עובד מאוד קשה".
כאשר עומת הזמר מול עדותו של יעיש, שסיפר כי נהג להעביר לו מעטפות של כסף והוא, פרץ, היה מסרב להוציא חשבוניות, ענה הזמר: "אם זה היה ככה, לא הייתי קונה בית בחולון, ארבעה חדרים, שיש עליו משכנתא. אומרים שהאישה היא האחרונה שיודעת שבעלה בוגד בה. אני האחרון מבין כולם, אחרי עשר שנים, שיודע שהוא עשה מה שעשה. עד לפני שלוש שנים הייתי סופג הרבה פנצ'רים ברכב, כי הוא היה מסוכסך עם הרבה עבריינים. יש לו הרבה עבריינים חברים והוא כל הזמן היה מבקש שאני אלך לדבר איתם. אמרתי לו שאני זמר, 'אני לא בורר'".