מעון ראש ממשלת אנגליה: הרומן, האיסור והשמועות | ישראל היום

מעון ראש ממשלת אנגליה: הרומן, האיסור והשמועות

צו איסור פרסום על פרשיית אהבים במעון רה"מ מסעיר את הממלכה • מיהן הדמויות שהרומן ביניהן עשוי להשפיע פוליטית על דיוויד קמרון?
פורסם ב: עודכן ב:
  • דיוויד קמרון ואשתו סמנתה
    צילום: 
    GettyImages
פרטיו של רומן סודי במעון ראש ממשלת אנגליה, דיוויד קמרון, נאסר לפרסום בצו משפטי. עם זאת, הצו לא מנע דיון ציבורי בנושא, אלא להפך - הוא העצים את הדיווחים והשמועות. 
מאז הפרסום בשבועון "מייל און סנדיי" שלשום, שבו נכתב כי קמרון עודכן לגבי רומן שישפיע עליו פוליטית "באופן משמעותי", החל גל של הימורים ושמועות לגבי זהות המעורבים.
הפרטים הבודדים שפורסמו היו כי הרומן האסור הסתיים וכי מנהלי הרומן, "בגיל העמידה", לא שירתו בממשלה. לנוכח עובדה זו, אחת ההערכות היתה כי קמרון נותר המום מכיוון שאשתו סמנתה היתה מעורבת בפרשה. השם הנוסף שעלה לכותרות היה ראש עיריית לונדון, בוריס ג'ונסון, שנחשב גם ליריבו הפוליטי של קמרון. עוד שם שהוזכר הוא אנדי קולנסון, ששימש בעבר יועץ התקשורת של קמרון. 
עם זאת, ההערכה היא כי המעורבים בפרשה הם דמויות מרכזיות, אך לאו דווקא מוכרות בדאונינג 10. צו איסור הפרסום שימש במובן זה חרב פיפיות, שכן הוא רק העצים את השמועות בזמן שבדאונינג 10 שתקו, גם מתוך רצון להפחית ככל האפשר את הדיון בנושא.
בדיווח המקורי אמר גורם בכיר בדאונינג 10 כי "הסיפור הזה הוא חומר נפץ. אף אחד מאיתנו לא האמין לו כאשר שמענו עליו לראשונה ואז חשבנו לעצמנו 'איזה בלאגן'". 
לספקולציות היה גם צד הומוריסטי, כאשר ברשתות החברתיות טענו כי מנהלי הרומן הם דיוויד קמרון עצמו ושותפו הקואליציוני סגן ראש הממשלה ניק קלייג.