הבחירות בפתח תקווה: מחמישה ייצא אחד | ישראל היום

הבחירות בפתח תקווה: מחמישה ייצא אחד

ראש העירייה אורי אוהד מוביל בסקרים • מנגד מעריכים כי ייתכן סיבוב שני בינו לבין סגנו וחבר המועצה איציק ברוורמן
פורסם ב:
4
  • ברוורמן ואוהד
    ברוורמן ואוהד
    צילום: 
    זאב שטרן
פתח תקווה, שהתאפיינה בעבר כעיר אפורה, היא כיום העיר החמישית בגודלה עם אוכלוסייה צעירה ומתהדרת בבתי חולים גדולים ובמתחמי היי־טק ותעשייה שהצמיחו מקומות בילוי הסמוכים לאיצטדיון הכדורגל. על התפקיד לעמוד בראשה יתמודדו מחרתיים חמישה מועמדים: ראש העירייה אורי אוהד, יגאל דני סויסה, רמי גרינברג, חיים בשארי ואיציק ברוורמן.
ההערכה האחרונה היא כי אוהד (43) - שקיבל את תפקידו בינואר השנה עם פרישתו המוקדמת של ראש העירייה הקודם איציק אוחיון ונהנה מתמיכת הבית היהודי, ש"ס ויהדות התורה - יזכה בבחירות. הערכה אחרת היא כי ייתכן סיבוב שני בין אוהד לברוורמן (55), עו"ד במקצועו, שהיה סגן ראש עירייה בקדנציה האחרונה וחבר מועצת העיר.
מאז כניסתו לתפקיד חולל אוהד מהפכה, בעיקר ברחובות העיר ובכל הקשור לתגבור מערך הסיור העירוני ובלימת כרישי הנדל"ן. הוא מבטיח לבוחריו כי יפעל למען "שימור מרקם היחסים החם שבין הציבור הדתי לציבור החילוני בעיר וחיזוק מנועי הצמיחה של העיר".
גרינברג (35) המתמודד מטעם הליכוד ועו"ד במקצועו, גם מתחזק לאחרונה. הוא שירת כקצין ביחידת דובדבן וכן במשטרה. "אעשה הכל על מנת להביא את העיר למקום שלו היא ראויה: עיר שתשמש מקור לגאווה בכל התחומים לכל ערי ישראל", מצהיר גרינברג.
ובינתיים, מתרבים מעשי האלימות. בימים האחרונים השחיתו רעולי פנים את מכוניתו של פעיל במטה אוהד, פעיל של אחת הסיעות הותקף, וסגן ראש העיר איתי שונשיין הותקף על ידי שבעה פעילים מרשימה אחרת.

פתח תקווה || תעודת זהות

שנת הפיכתה לעיר: 1937
מספר תושבים: כ-236,000
צפיפות אוכלוסין: כ-5,902 לקמ"ר
ועוד נתון מעניין: בשנים האחרונות הפכה העיר ליעד הגירה, בזכות מתחמי ההיי-טק שבתחומה